vıp özel karadeniz yaylalar turu 4 gece 5 gün

ÖZEL VİP KARADENİZ YAYLA TURU


  • Karadeniz Yayla Turlarının lider firması olan Ezgi Turizm sizlerden gelen talepler doğrultusunda 4 Gece 5 Gün sadece size özel VİP Özel Karadeniz Yaylalar Turu ile Karşınızda.
  • Bu special turumuzda; tur süresini kendiniz belirlediğiniz gibi günle veya rotalar arasında değişiklik yapma hakkına sahip olacaksınız.
  • Sadece Size Özel araç ve sürücümüz ile Karadeniz’in cennet yeşili mis kokulu yaylalarında Karadeniz kıyısının sıfır noktasından Huser Avusor Yaylalarının bulut denizinde 2700 Metreye salıncakla adeta gökyüzünde kaybolacaksınız. 2050 Metrede Pokut Yaylasının o büyüleyici manzarasında muhlamanın tadına varacaksınız.
  • Türkiye'nin en uzun zipline parkurunda adrenaliniz zirvesine çıkacaksınız.
  • Rezervasyon Kolaylığı ve Taksit avantajı, Kredi Kartı 3D Güvenli ödeme ile bu Özel VİP turumuzu satın alabilirsiniz
  • Vakit kaybetmeden tur programınızı okumanızı tavsiye ederiz.
Tur programı

ÖZEL VİP KARADENİZ YAYLA TURU

Size Özel Vip Karadeniz Yayla Turumuz; Klasik Karadeniz turlarından çok farklı. Her bütçeye ve her beklentiye uygun turlarımızla Karadeniz Bölgesinin Lider Acentası Sizlere rüya gibi bir tatil fırsatı sunuyor. Kredi Kartı ile Taksitli ödeme imkanı ve Online Kolay Rezervasyon ezgiturizm.com sitemizi incelemenizi bekliyoruz.   

1 Gün Programı Çeçeva Çay Bahçesi, Fırtına Vadisi, Şenyuva Köprüsü, Sal Yaylası, Pokut Yaylası

Değerli misafirlerimiz Yeşil Rüyalarda Karadeniz Yayla Turumuz için saat 09:30 Trabzon Otogarında, saat 10:00’da Trabzon Havalimanında rehberimiz ve sizi bekleyen aracımızla buluşarak araçlarımıza biniyoruz ve Karadeniz’in en güzel yerlerini gezeceksiniz Butik Karadeniz Turumuza başlıyoruz. Yeşil ve mavinin arasında Karadeniz Sahil Yolunu takip ederek keyifli bir yolculuğun ardında Rize’nin en güzel Çay Bahçelerinin bulunduğu meşhur Çeçeva (Haremtepe) Köyü çay bahçesine geliyoruz. Burada kahvaltınızı yapıp Çay Bahçelerini fotoğrafladıktan sonra tekrar sahile iniyor Fırtına Vadisine giriyoruz. Karşınıza çıkan 3937 rakımdaki Kaçkar Dağlarının o muhteşem görüntüsü adeta sizi kendine hayran bırakacaktır. Karadeniz müzikleri eşliğinde yolculuğumuz devam ederken sizlerde merakla dışardaki muhteşem görüntüyü fotoğraflıyor olacaksınız. Rize'nin en güzel, en doğal, en şirin ve yeşili bol ilçesi Çamlıhemşin’e doğru devam ederken adrenalin dolu Zipline (iP aktivitesi) aktivitesini de gerçekleştiriyoruz. (Kaz uçarda laz uçmaz mi) Çamlıhemşin şehir merkezini gördükten sonra bölgemizin organik vadilerinden olan Çat Vadisine doğru devam ediyoruz. (Akar Hemşin deresi çat düzüne göl olur, büyüğü evlenince küçüğüne yol olur ) Vadi üzerinde ilk durağımız hemşin yerleşim yeri olan Şenyuva (Çinçiva Köyü). Köyde eski ahşap ve taş konakları, çinçiva köprüsünü, Sevdaluk ve Yüreğine sor filmlerinin çekildiği yerleri gezdikten sonra artık Pokut Yolculuğumuz başlıyor.Yine Hemşin yaylalarından biri olan 2050 rakımdaki Pokut Yaylasına 60 dakikalık yolculuğumuzun ardından sizleri karşılayacak olan manzara karşısında hayran kalacaksınız. Manzarasından birçok yaylayı da görme fırsatı bulacaksınız. ''Çat Vadisi, Amlakit Yaylası, Hazindağ Yaylası,Sal Yaylası'' .Pokut Yaylası gezimizi tamamladıktan sonra gezinin en güzel anlarından çam ormanlarının arasından doğa yürüyüşü yaparak Sal Yaylasına geçiyoruz. Sal Yaylasında 80-100 yıllık tarihi evlerin güzelliğini görüp daha sonra hep birlikte sırta çıkıp bulut denizini fotoğraflıyor ve tulum dinletisi gerçekleştiriyoruz. Şansınız varsa tabii bulut denizi olur, olmazsa illaki bir yaylada karşılaşırız 

2.Gün Program Çat Vadisi, Zilkale, Palovit Şelalesi, Şimşir Ormanı, Gito yaylası, Badara Yaylası

Otelimizde yaptığımız sabah kahvaltısından sonra gezimizin 2. Gününe başkarken, Çamlıhemşin’in en güzel Vadilerinden Çat Vadisine doğru yola çıkıyoruz. Çat Deresi boyunca ilerlerken karşımıza Zilkale (Kale-Zir) çıkıyor. 13. Yüzyılda Bizansa bağlı Komnenos hanedanlarının yaptırdığı Zilkale dere yatağından 100 Metre, deniz seviyesinden 750 Metre yükseklikte adeta bir kartal yuvasını andırmaktadır. Kale’yi karşıdan ve üzerinden fotoğrafladıktan sonra yolumuza devam ediyoruz. Karadeniz bölgesinin debisi en yüksek Şelalesi Palovir Şelalesine çıkıyoruz. Dört Yanı Ormanlarla kaplı bir noktada 15 metreden akan Palovit Şelalesi ihtişamıyla sizleri kendine hayran bırakacak. Palovit Şelalesi gezimizi tamamladıktan sonra yaklaşık olarak 1.30 dakikalık yolculuğumuzun 2100 rakımda bulunan Gito Yaylası’na varıyoruz. Manzaranız yine mükemmel Kaçkar dağları, Tatos dağları, Altıparmak Dağları hepsi gözümüzün önünde. Gito yaylasında salıncak keyfimizin ardından 20 dakika sürecek olan yolculuğumuzdan sonra Badara Yaylasına varıyoruz. Badara yaylası (Kardeşim benim 2) sinema filmi ve egenin hamsisi dizisinin çekildiği yer olmakla birlikte dümdüz alana sahip Badara yaylasında ayrıca bir göl bulunmaktadır. Badara yaylası hala aktif yaylacılığın yapıldığı bir yer. Badara yaylasında öğle yemeğimizi alıyoruz daha sonra tekrardan Çat Vadisine doğru devam ediyoruz. Burada bizi nesli tükenmekte olan kurumaya yüz tutmuş şimşir ormanları karşılıyor. Ormanın hemen karşı tarafında Çat Deresi akıyor. Mükemmel fotoğrafları çektiğimiz Şimşir ormanları gezimizin ardından bölgenin eski köprülerinden biri olan Osmanlı Yapımı Ortan kemer köprüsünü (Goboş Köprüsü) ziyaret ediyoruz. Daha sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize dönüyoruz.

3. Gün Programı Tar Deresi, Bulut Şelalesi, Ayder Yaylası, Avusor yaylası, Huser Yaylası, Gün Batımı

Otelimizde yaptığımız sabah kahvaltısının ardından bugünkü rotamız ilk olarak Ayder (Hala) Vadisinde tar deresi boylu boyunca yaklaşık 25-30 dakikalık bir doğa yürüyüşü ardından 280 metre yükseklikten akan Bulut Şelalesine varmış oluyoruz. Şelalemizin konum itibariyle ve çam ağaçlarıyla kaplı, oldukça yüksek olması, Tar deresinin de şelalenin hemen yanında olması günümüze ayrı bir güzellik katmaktadır. Daha sonra doğa yürüyüşü yaparak tekrar araçlarımızın bulunduğu yere geçiyoruz ve Ayder yaylasına öğlen yemeğimizi almak için yola çıkıyoruz.TAR Deresini fotoğraflayıp Ayder Yaylasında öğlen yemeğimizin ardından Buzul gölleri ile meşhur ve bölgenin en doğal ve hayvancılığın en yaygın yapıldığı Avusor Yaylasına doğru devam ediyoruz. Kaçkar Dağlarının eteğindeki Avusor Yaylasından manzara olarak Altıparmak Dağlarını ve Kemerli Kaçkar Dağlarını görme fırsatını yakalıyoruz .Avusor Yaylası ziyaretimizin ardından bulutların ülkesi olarak bilinen Huser Yaylasına doğru devam ediyoruz. 2380 rakımlı Huser Yaylasında bir taraftan çayınızı yudumlarken eşsiz manzaranın tadına varacaksınız. Oluşan bulut denizinde salıncakla bulutların üzerinde uçacağız. (Bu arada çay bedava manzara 5₺:) Ayaklarınızın altında Palakçur yaylası, Avusor, Çeymakçur ve Kavrun Vadileri, arkanızda Karadeniz sahil şeridi, karşınızda Hazindağ ve Pokut,Sal sırtları, yani 0 m den 4000 m ye kadar her yeri görebiliyorsunuz. Yayla gezimizden sonra gün batımını da fotoğrafladıktan sonra dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

4.Gün Programı Borçka Karagöl, Klaskur Köyü, Çoruh Nehri, Çay Fabrikası, Sürmene Bıçak, Rize Bezi Fabrikası

Gezimizin son gününde otelimizde yaptığımız sabah kahvaltısından sonra, bu kez sahile iniyoruz ve Artvin Borçka’ya doğru yola çıkıyoruz. Ardeşen, Fındıklı, Arhavi Hopa’dan geçerek Borçka’ya varıyoruz. Borçka petrol istasyonunda verdiğimiz kısa bir molanın ardından Çoruh Nehri kıyısı boyunca yolculuk yaparak Borçka Karagöl’e varıyoruz. Klaskur Yaylasının önünde Heyelan sonucu düşen kayalarla oluşan bu gölün suyu tatlı olup; içerisinde milyonlarca balık mevcuttur. Karagöl Turizme 14.02.2002 tarihinde Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir. Doğanın eşsiz yaratıcılığı ile ortaya çıkan muhteşem manzaraya şahit olmaya başlıyorsunuz. Turun en güzel anlarından biri de Karagöl çevresindeki yürüyüşümüz olacak. Karagöl çevresindeki yürüyüşümüz sırasında hayatınız boyunca unutamayacağınız fotoğraf karelerini yakalayıp anılarınızın en güzellerinden biri olarak kalacağından emin olabilirsiniz. Karagöl gezimizi bitirerek aracımıza binip öğlen yemeğimizi almak için leziz köy yemeklerinin olduğu Klaskur köyündeki ahşap restorantımıza geçiyoruz. Sonrasında Rize'ye doğru sevdiklerinize ''Rize Hatırası'' hediyelik eşyalarımızı alıyor ve çay üretim tesisi olan çay fabrikasına geçiyoruz. Çay sunumu ve çay tanıtımı yapıldıktan sonra yeşil çayı, siyah çayı deneme fırsatınız olacak. Ardından son durağımız Sürmene Çelik dövme bıçaklarına uğruyoruz bıçak tanıtımından sonra Trabzon havaalanına doğru yola çıkıyoruz. Artık ayrılma artık. Hüzünlü bir şekilde vedalaşıyoruz.
Güle güle Ezgi Turizm ile gezme keyfini doyasıya yaşadınız Bir başka turumuzda buluşmak üzere hoş çakalın

Kalkış bölgeleri
Rize, trabzon, hopa
Ücrete dahil olanlar
Ayder milli park giriş ücreti
Kılavuz rehberlik
Lüks araçla ulaşım
Öğle yemeği
Online Giriş ve Çıkış
Rehberlik hizmeti
Ulaşım
Vip havalimanı transferi
Ücrete dahil olmayanlar
Akşam yemeği
İlk ve son gün otele ulaşım ve ayrılma
Otobüs ve uçak biletleri
Rafting
Sabah kahvaltısı
Salıncak
Zipline
Dikkat edilmesi gerekenler
Hava durumu yanıltabilir.
Başlangıç
09:00
Müsaitlik
Satın almaya uygun
Ön ödeme
%30 ön ödeme
Konaklama
4 Gece 5 Gün
Yolcu alma noktaları
  • 09:00 Trabzon havaalanı
  • 09:00 Trabzon Vatan bilgisayar
  • 09:00 Rize Artvin Havalimanı
  • 09:00 Hopa green garden kebab önü
İptal, iade koşulları
Tam geri ödeme talebinde bulunmak için, 2 gün öncesine kadar rezervasyon iptal talebi oluşturunuz.

7/24 Destek

Herhangi bir şekilde beklentinizin altında kalırsak, bize bildirin.

Güvenli Ödeme

Tüm banka kartları ile güvenli ve kolay ödeme imkanı.

İletişim
+90 5352002600
ezgitur53@gmail.com
Çarşı Mahallesi Atatürk Cad.No:354/A Ezgi Turizm Seyahat Acentası
Hızlı Erişim
Bilgilendirme
Mesafeli satış sözleşmesi
Gizlilik sözleşmesi
Ödeme ve Güvenlik
RESER360
Copyright © reser360 & holitera | EBBB