from 250,00₺
Şimdi Rezervasyon Yap

Rize Uzungöl Turu

Uzungöl, Çaykara/Trabzon, Turkey
0/5

Süre

8 Saat

Tur Tipi

Günübirlik Tur

Gurup Kapasitesi

19 kişi

Diller

___

Genel Bakış

Değerli misafirlerimizi Rize Uzungöl Turu için belirlenen noktalarda karşıladıktan sonra Uzungöl Turu için harekete geçiyoruz. Çayeli ilçesinden başlayan Günübirlik Uzungöl Turumuz; Rize Merkez, Derepazarı, İyidere ve Of ilçelerinden geçerek Uzungöl Vadisine giriyoruz. Kalkış noktasında yaklaşık bir saat sonra Of-Çaykara-Dernekpazarı yol üzerinde bulunan Hapsiyaş (Kiremitli Köprü) Köprüsünde mola veriyoruz. Karadeniz Bölgesine başka bir örneği olmayan Kiremitli Köprü 1996 yılında anıtsal eser olarak ilan edilmiştir. Kiremitli Köprü Solaklı Deresinin her iki yakası üzerinde üzeri kiremitle kaplı olduğundan üzeri ve çevresi doğal bir piknik mesire alanı olmasına neden olmuştur. Kiremitli Köprüde yeteri kadar kalıp ve çevreyi fotoğrafladıktan sonra Çaykara At Çifliği için yola çıkıyoruz.

Çaykara At Çiftçiği Binicilik Kulübünün tesisi olan Çaykara At Çifliği tesislerinde ulusal ve uluslarası müsabalarda dereceye girmiş atları ve midilli atlarına tanıma fırsatı bulacaksınız. Ayrıca At Çifliği Hocaları nezaretinde ata binmenin keyfini yaşayacaksınız. Çaykara Atçifliğinin yanından akan şelale fotoğraf tutkunları için görülmeye değer bir noktadır. Atla ilgilenmeyen misafirlerimizin dinelenebilecekleri ve kahvaltı yapacakları restorant tesisin içinde mevcuttur.

Saat 12:30 sularında Uzungöl’e ulaşıyoruz. Uzungöl Turu final noktasında Uzungöl ile özdeşleşmiş olan Uzungöl Camisi yanından gölü gördükte sonra yolun sağından devam ederek Uzungöl’ün en güzel fotoğraflandığı teras tepesine çıkıyoruz. Uzungöl Teras Tepesinde; salıncakla adeta Uaunzöl üzerinden uçarcasına sallanıacaksınız. Aynı noktada bulunan restorantlarda Göl manzarasında çayınızı ve kahvenizi yudumlayacaksınız.

Öğle yemeği için Uzungöl’de bulunan restorantlara uğruyoruz. Aracımızla Uzungöl Yapay Şelalelerine (Uzungöl Sunni Şelale) geçiyoruz. Uzungölün yukarında 3 Adet yapay göl ve 3 adet yapay şelale oluşturulmuştur. Uzungöl çevresinde bulunan mesire alanları bölgeye gelen yerli ve yabancı turistleri oldukça ilgisini çekmektedir.  Uzungöl Sunni Şelale ve etrafını gezdikten sonra göl etrafında havanın durumuza göre verdiğimiz yaklaşık iki saat serbest zaman sonrasında Uzungöl Turumuzu bitirerk dönüşe geçiyoruz. Saat 18:00 civarında Rizr Merkeze ulaşmuş oluyoruz.

Bir Başka Uzungöl Turumuzda buluşmak üzere hoşça kalınız.

Ezgi Turizm 2021

Daha Fazla Göster

HIGHLIGHTS

 • TUR ROTASI
 • Çaykara
 • Kiremitli köprü
 • At çiftliği
 • Seyir terası
 • Yapay Şelaleler
 • Çay Fabrikası
 • Uzungöl
 • Serbest zaman

Bulk discount (by percent)

Bulk diccount adult
# Discount group From adult To adult Value
1

Güzegah

Rize Uzungöl Turu

Değerli misafirlerimizi Rize Uzungöl Turu için belirlenen noktalarda karşıladıktan sonra Uzungöl Turu için harekete geçiyoruz. Çayeli ilçesinden başlayan Uzungöl Turumuz; Rize Merkez, Derepazarı, İyidere ve Of ilçelerinden geçerek Uzungöl Vadisine giriyoruz. Kalkış noktasında yaklaşık bir saat sonra Of-Çaykara-Dernekpazarı yol üzerinde bulunan Hapsiyaş (Kiremitli Köprü) Köprüsünde mola veriyoruz. Karadeniz Bölgesine başka bir örneği olmatan Kiremitli Köprü (Hapsiyaş Köprüsü) 1996 yılında anıtsal eser olarak ilan edilmiştir. Kiremitli Köprü Solaklı Deresinin her iki yakası üzerinde üzeri kiremitle kaplı olduğundan üzeri ve çevresi doğal bir piknik mesire alanı olmasına neden olmuştur. Kiremitli Köprüde yeteri kadar kalıp ve çevreyi fotoğrafladıktan sonra Çaykara At Çifliği için yola çıkıyoruz.

Çaykara At Çiftçiği Binicilik Kulübünün tesisi olan Çaykara At Çifliği tesislerinde ulusal ve uluslarası müsabalarda dereceye girmiş atları ve midilli atlarına tanıma fırsatı bulacaksınız. Ayrıca At Çifliği Hocaları nezaretinde ata binmenin keyfini yaşayacaksınız. Çaykara Atçifliğinin yanından akan şelale fotoğraf tutkunları için görülmeye değer bir noktadır. Atla ilgilenmeyen misafirlerimizin dinelenebilecekleri ve kahvaltı yapacakları restorant tesisin içinde mevcuttur.

Saat 12:30 sularında Uzungöl'e ulaşıyoruz. Uzungöl Turu final noktasında Uzungöl ile özdeşleşmiş olan Uzungöl Camisi yanından gölü gördükte sonra yolun sağından devam ederek Uzungöl'ün en güzel fotoğraflandığı teras tepesine çıkıyoruz. Uzungöl Teras Tepesinde; salıncakla adeta Uaunzöl üzerinden uçarcasına sallanıacaksınız. Aynı noktada bulunan restorantlarda Göl manzarasında çayınızı ve kahvenizi yudumlayacaksınız.

Öğle yemeği için Uzungöl'de bulunan restorantlara uğradıktan sonra Aracımızla Uzungöl Yapay Şelalelerine (Uzungöl Sunni Şelale) geçiyoruz. Uzungölün yukarında 3 Adet yapay göl ve 3 adet yapay şelale oluşturulmuştur. Uzungöl Yapay Şelaleleri ve çevresinde bulunan mesire alanları bölgeye gelen yerli ve yabancı turistleri oldukça ilgisini çekmektedir.  Uzungöl Sunni Şelale ve etrafını gezdikten sonra göl etrafında havanın durumuza göre verdiğimiz yaklaşık iki saat serbest zaman sonrasında Uzungöl Turumuzu bitirerk dönüşe geçiyoruz. Saat 18:00 civarında Rizr Merkeze ulaşmuş oluyoruz.

Bir Başka Uzungöl Turumuzda buluşmak üzere hoşça kalınız.

Ezgi Turizm 2021

Kalkış Noktaları

Çayeli Vatan Fırın 09:30
Rize Merkez PTT Önü 10:00

Önemli Bilgiler

Hava Durumu Yanıltabilir, Yağmurluk ve Şemsiyeleri alabilirsiniz.
Günübirlik Turlarda Araç İçinde Yer Garantisi Yoktur.
Turun Başlama Yeri Ve Bitiş Yeri Aynı yerlerdir.

Dahil Olanlar/Dahil Olmayanlar

 • Lüks Araçlarla Ulaşım
 • Ezgi Turizm Refakati
 • Milli Park Araç Giriş Ücreti
 • Öğle Yemeği
 • Kişisel Harcamalar
 • Ata Binme ve diğer ücretli aktivitelere katılım ücreti

Tur Lokasyonu

Uzungöl, Çaykara/Trabzon, Turkey

Sık Sorulan Sorular

Tur Nezaman Başlar Nezaman Biter?
Sabah 09:30'da Çayeli İlçesinden 10:00'da Rize Merkez'den başlar Akşam 19:00'da sona erer
Hava Şartları Nasıl Oluyor?
Mevsime göre hava durumu değişiklik göstermektedir. Yağmurlu havalarda yağmurluk almanızı öneririz.
Yaş Aralığı Nedir?
Uzungöl Turu için her yaş aralığından miafirleriniz katılım sağlayabilir.
Uzungöl Nasıl Oluşmuştur ?
Uzungöl yüzyıllar önce Haldizen vadisinin önünün bir heyelan sonucu kapanması ve vadiden akan Haldizen deresinin sularının birikmesiyle oluşmuş bir göldür. İlk oluştuğu günlerde yaklaşık 2 km uzunluğunda olmasına rağmen bu gün 1 km'nin de altına düşmüştür. Genişliği de 500 m'nin altındadır.
Uzungöl'de Yaılacak Aktiviteler Nelerdir?
Yamaç Paraşütü, Bisiklete Binme, Zipline, Treking, Fotoğraf Çekme

Yorumlar

0/5
Yapılan Yorum Yok
Dinlenme
0 /5
Lokasyon
0 /5
Hizmet-İlgi
0 /5
Temizlik
0 /5
Toplam 1 - 0 dan 0 gösteriliyor

Bir Değerlendirme Yazınız.

Başlayan 250,00₺

Bunlarıda beğenebilirsiniz!