from 0,00₺
Şimdi Rezervasyon Yap

Rize çıkışlı Büyük Gap ve Hatay Turu 5 Gün 4 Gece

Hatay, Diyarbakır, Gaziantep, ŞAnlıurfa, Mardin, Hasankeyf
0/5

Süre

5 Gün 4 Gece

Tur Tipi

Gurup Turu

Gurup Kapasitesi

46 kişi

Diller

___

Genel Bakış

HOPA RİZE TRABZON ÇIKIŞLI OTOBÜSLÜ BÜYÜK GAP VE HATAY TURU 5 GÜN 4 GECE

Değerli misafirlerimiz Bölgenin Kültür Turlarında öncü ve lider acentası Ezgi Turizm Medeniyetler diyarı GAP ve Hatay Turu ile sizlerin karşısında… Rize Gap Turu

Hopa, Rize ve Trabzon çıkışlı GAP ve Hatay Turumuzda; DİYARBAKIR, HASANKEYF, MİDYAT, MARDİN, ŞANLIURFA, HARRAN, HALFETİ , GAZİANTEP ve HATAY’ı  gezeceksiniz.

Rize Büyük GAP ve Hatay Turu 2022

Trabzon Büyük GAP ve Hatay Turu 2022

Hopa Büyük GAP ve Hatay Turu 2022

HIGHLIGHTS

 • 9000 Yıllık tarihiyle bugünlere gelen, surları, tarihi, kültürel yapısıyla sahabeler şehri DİYARBAKIR
 • Dicle nehrinin kıyısında, medreseler, rasathane, darüşşifa ve eğitim kurumlarıyla kültür merkezi olan HASANKEYF
 • Tarihi konakları, camileri, kiliseleri ve Özgün mimarisiyle Anadolu'nun en eski yerleşim yerlerinden olan MİDYAT
 • Tarihi Camiileri, kiliseleri, mimarisi, ovaları ile taş diyarların şehri MARDİN...
 • Geleneksel Sıra geceleriyle, Halfeti tekne turları ile, Peygamberler şehri ŞANLIURFA
 • M.Ö 2.000’li yıllara dayanan tarihi, kubbe evleri, dünyanın ilk üniversitesi HARRAN
 • Bozkırın ortasında bulunan ve Birecik Baraj Gölü sayesinde sular altına kalan HALFETİ
 • Müzeleriyle, hayvanat bahçesiyle, Güneydoğunun Ticaret Merkezi GAZİANTEP

Güzegah

1. GÜN DİYARBAKIR - HASANPAŞA HANI - ULU CAMİ - HASANKEYF - MİDYAT

Değerli misafirlerimiz Hopa kalkış 16:30, Rize Kalkış 18:00 ve Trabzon kalkış 19:00 olan Medeniyetler Diyarı GAP Turu için, son model araçlarımız ve güler yüzlü personelimiz ile belirtilen yerlerden sizleri karşıladıktan sonra GAP Turumuza başlıyoruz. Sabah erkenden Diyarbakır’a ulaştıktan sonra saat 07:30-08:00 civarında Tarihi Hasanpaşa Hanında yöresel
Ürünlerle keyifli bir kahvaltı bizleri bekliyor olacak.

GAP Turumuz için ilk başlangıç noktamız İslam’ın 5. Harem-i Şerifi Diyarbakır Ulu Camii olacak. Buradaki gezi sonrası 500 yıllık dört ayaklı minare ile turumuza kaldığımıza yerden devam edeceğiz. Cin Seddinden sonra dünyanın en uzun surlarını olan Diyarbakır Surlarını gezip buradan Diyarbakır’ın eşsiz manzarasını fotoğraflayacağız. Öğleden sonda Diyarbakır Turumuzu sonlandırarak Hasankeyf’e hareket ediyoruz.

Yaklaşık iki saatlik bir yolculuktan sonra ulaştığımız Hasankeyf’te öğle yemeği için ayrılan bir saatlik serbest zamanın ardından Hasankeyf’i gezmeye başlıyoruz. Hasankeyf çarşısı içinden ilerleyerek yakın tarihte sular altında kalacak minaresiyle ünlü El-Rızık Camii, Hasankeyf Kalesi gezisini tamamladıktan sonra Tarihi Hasankeyf Kalesinde Hilve Kahvesi keyfine ne dersiniz?

Hasankeyf gezimizi tamamlayıp akşam konaklayacağımız Turabidin Bölgesi kalbi Midyat’a doğru hareket edip konaklama ve akşam yemeği için Midyat’a geçiyoruz. Midyat’ta Tarihi Midyat Evleri’nin arasından gümüş ve telkâri satın alabileceğimiz çarşıda serbest zaman vereceğiz. Turumuzu meşhur Sıla Dizisi ve birçok film yapımına yapan Midyat Konukevini gezerek sonlandırıyor konaklama ve akşam yemeği için Mardin’de bulunan turistik otelimize yerleşiyoruz.

2. GÜN MARDİN - ULU CAMİ - DAYRUL ZAFARAN MANASTIRI - KASIMIYE MEDRESESİ

Otelimizde alınan açık büfe kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve GAP Turumuzun ikinci gününe Mardin gezisi ile başlıyoruz. Eski bir Ermeni Konağı olan eski PTT binasını ve Şehidiye Camii’ni görerek, tarihi çarşılarını, sokaklar arasında kemerli geçişleri sağlayan abbaralarının içerisinde yürüyerek şu an restarasyonda olan 11.Yüzyıld Ermeni bir usta tarafından yapıldığı tahmin edilen minaresi ile ünlü meşhur Ulu Camiini görüyoruz.

Buradan hareketle Şeyh Çabuk Camii, müsaitlik durumuza göre, sürnani cemaatinin dünyadaki en önemli merkezlerinden biri olan Dayrülzarefan Manastırını gezeceğiz. Yine Mardin Merkez’de taş evleri görerek eski Mardin’in dar sokaklarında gezme fırsatımız olacak, öresel lezzetlerin tadına bakmak için alışverişe zaman bırakacağız.

15.Yüzyıl Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımıye Mederesesini gezdikten sonra Mezopotamya Ovasını fotoğraflıyoruz. Mardin gezimizi bitirerek Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz Şanlıurfa’da bulunan lüks otelimizde..

3. GÜN HARRAN - EYYÜP PEYGAMBER - BALIKLIGÖL - RİZVANİYE MEDRESESİ

Medeniyetler diyarı GAP Turumuzun 3. Gününe Şanlıurfa’da başlıyoruz. Otelimizde aldığımız açık büfe sabah kahvaltısından sonra Göbeklitepe’yi görmek için hareket ediyoruz. Unesco tarafından 2018 yılında tarihsel miras listesine alınan ve tarihin akışını değiştiren tarihin sıfır noktasına şahitlik eden Göbeklitepe’ye ulaşıyor ve burada rehberimiz tarafından tarihi bilgiler alıyoruz. Şanlıurfa Haliliye ilçesi Örencik Köyü yakınlarında bulunan Göbeklitepe’nin hikayesi 1963 yılında tarlasını sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren bir köylünün sayesinde başlıyor. Alman Arkeoloji Enstitüsü ve Şanlıurfa Müzesi tarafından 1995’ten beri ortaklaşa yürütülen çalışmalarda, Neolitik çağa ait, boyları 2-6 metre, ağırlığı 40-60 ton olan yaban hayvan figürlü ‘’T’’ biçimli dikilitaşlar bulunduğu ve tarihin yeniden yazıldığı bu ana birlikte tanıklık edeceğiz. Göbeklitepe gezimizi tamamlayıp Harran’a hareket ediyoruz. Harran şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte bulunan Harran Höyüğü, Emevi Halifesi olan II.Mervan tarafından inşa edilen, kubbesi ahşap olan Cennet Camii (Camii-El Firdevs)’i gezdikten sonra, Anadolu’da kurulan ilk İslam medresesi olma özelliği taşıyor. Harran Üniversitesi’ni, tarihi surları ve Konik kubbeli evleri ziyaret edeceğiz.

Şanlıurfa Merkezde sabır ile ağır imtihan olan Hz.Eyyup Peygamberin kabrini ziyaret ederken Rehberimiz Hz.Eyyüp Peygamberin hayatını dergahında bizlere anlatacak. Gezimize devam ederken Balıklıgöl’e ulaşıyoruz. Rızvaniye ve Halil’ürRahman Camileri, Ayn-El Zeliha Gölü sonrasında Hz.İbrahim Peygamberin makamını ziyaret ediyoruz. Gümrük Han ve civarında vereceğimiz serbest zamanda sizleri alışverişle baş başa bırakacağız. Serbest zamandan sonra Akşam yemeği için lüks turistik otelimize geçiyoruz. Tabi gün bitti ama gece bitmedi  Şanlıurfa kültürünün en güzel örneklerinden sıra gecesine katılmak için konukevimize geçiyoruz. Vur patlasın çal oynasın.

4. GÜN HALFETİ TEKNE TURU - ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ - GAZİANTEP

Şanlıurfa’daki otelimizde alacağımız keyifli bir kahvaltının ardından Halfeti'ye doğru hareket ediyoruz. Tüm ihtişamıyla bizleri karşılayan Halfeti sular üzerinde kalan minaresi ve sular altında kalan tarihi kenti ile rüya gibi bir merkezdir. Fırat Nehri üzerinde kurulu olan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan Halfeti’de Birecik Baraj Gölü üzerinde yaklaşık bir saat süren harika bir tekne turuna çıkıyoruz. Halfeti Tekne Turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri ile sular altında kalmış olan yerleşim yerlerini göreceğimiz. Savaşan Köyünü gezerek tekrar Halfeti’ye dönüyoruz.

Halfeti’den sonra araçlarımıza binerek emek kültürü ile ünlü Gastronomi diyarı Gaziantep’e hareket ediyoruz. Yöresel lezzetlerle birlikte mükemmel bir öğle yemeği sonrasında rehberimiz tarafından bölge hakkında detaylı bilgi aldıktan sonra Gaziantep’e bayılacaksınız. Zeugma Mozaik Müzesi gezisi ile devam ediyoruz. İçerisinde birbirinden farklı birçok eseri barındıran müze ülkemizin eşi benzeri olmayan bir müzesidir. Müze Ziyaretimizden sonra Gaziantep Kalesine geçeceğiz. Kalenin Tarihini rehberimiz tarafından dinledikten sonra yöresel ürün alışverişi için Bakırcılar Çarşısı, Baharatçılar Çarşısını gezeceğiz. Fıstık ve Baklava alışverişi de yaptıksa verdiğimiz serbes zamandan sonra Hatay'a hareket ediyoruz. Akşam yemeği konaklama Hatayda bulunan otelimizde

5. GÜN HATAY, ST. PİERRE KİLİSESİ, ANTAKYA MOZAİK MÜZESİ, HABİBİNECCAR CAMİİ, KİLİSELER

UNESCO tarafından üç büyük dinin hoşgörü içerisinde temsil edilmesinden dolayı “barış kenti” seçilen Hatay’ı gezmeye başlıyoruz.
Anadolu’da yapılan ilk camii olan Habib-i Neccar Camii gezisi sonrası yaya olarak Türk Katolik Kilisesi’ne geliyoruz. Burada gerekli bilgileri aldıktan sonra Uzun Çarşı’ya geçerek gezimize devam ediyoruz.
Dileyenler yorgunluk kahvesi içerken dileyenler de tarihi çarşıdan alışverişlerini yapıyor. Rehberimizin belirleyeceği toplanma saatinde aracımızda buluşuyor ve Roma mimarisinin vazgeçilmez öğesi mozaiklerin sergilendiği dünyanın 2. büyük mozaik müzesi olma unvanına sahip Antakya Mozaik Müzesi’ne hareket ediyoruz.
Cüdeyde, Şeyh, Arkad, Kinet höyüklerinde bulunan tarihi eserlerin yanı sıra Roma döneminden kalma mozaikleri geziyoruz. Soteria, Khresis, Herakles, Kemgöz mozaikleri başta olmak üzere tüm eserler hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra öğle yemeği için Eski Antakya’da serbest zaman veriyoruz.
Yemek sonrası dünyanın ilk kaya kilisesi ve Hıristiyan dünyasının hac merkezlerinden biri olan St. Piere Kilisesi olacak. Kilisenin gezilmesinden sonra belirlenen saatte Antakya’daki son durağımız olan sedef kakma ve ahşap mozaik ürünlerini bulabileceğiniz Helena Art Center’e gidiyoruz. Serbest zaman sonrası Dönüş yoluna geçiyoruz.

Dahil Olanlar/Dahil Olmayanlar

 • Lüks araçlar ile ulaşım
 • Araç içi ikramlar
 • Profösyonel Rehberlik Hizmeti
 • 4 Sabah Kahvaltısı
 • 4 Akşam Yemeği
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • 4 Gece Lüks Otel Konaklaması
 • Programda Belirtilen Geziler
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Son Gün Akşam emeği
 • Öğle Yemekleri
 • Ören ve Müze Yeri Girişleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Halfeti Tekne Turu
 • Sıra Gecesi

Tur Lokasyonu

Hatay, Diyarbakır, Gaziantep, ŞAnlıurfa, Mardin, Hasankeyf

Sık Sorulan Sorular

Tur Hakkında Özel Bilgiler
TUR ŞARTNAMESİ
Turumuzun süresi 4 Gece 5 Gündür. Otel konaklaması 4 Gece olarak gerçekleşmektedir.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, uçak tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Otobüslü Turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.
Triple odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.
2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez.
Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.
Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça Tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.
Uçaklı Turlarda Ezgi Tur, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerin de Ezgi Tur, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır.
Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Ezgi Tur’un bir sorumluluğu yoktur. Ekstra Tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Ezgi Tur’un sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili Ezgi Tur’un herhangi bir yaptırımı yoktur.
Hafta sonu Konaklamalı Turlarında konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.
Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. Bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan Turlardan Ezgi Tur’un sorumluluğu yoktur.
Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 16 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Ezgi Tur’da saklıdır.
Turun iptali durumunda Ezgi Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir.
Ezgi Tur yıldız kategorisi aynı kalmak şartıyla eş değer veya bir üst kategoride otel değiştirme haklını saklı tutar.
Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Ezgi Tur sorumlu değildir.
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır.

İPTAL İADE GÜVENCE PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI HAKKINDA

İptal iade güvence paketi; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor. Konaklamalı Turlarda sigorta bedeli kişi başı 50 TL’dir.
Zorunlu seyahat sigortası; acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle Paket Tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır)

KİŞİ SAYISINA GÖRE KULLANILACAK ARAÇLAR

Otobüsler: (32 - 54 Kişi Sayılarında Kullanılır) Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/Tourliner, Temsa Safir/Maraton, Man Fortuna
Midibusler: (20 - 31 Kişi Sayılarında Kullanılır) İsuzu Turkuaz , Otokar Mega
Minibusler: ( 19’a Kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) Vw Volt, Mercedes Sprinter
Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.


TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Yorumlar

0/5
Yapılan Yorum Yok
Dinlenme
0 /5
Lokasyon
0 /5
Hizmet-İlgi
0 /5
Temizlik
0 /5
Toplam 1 - 0 dan 0 gösteriliyor

Bir Değerlendirme Yazınız.

Başlayan 0,00₺

Bunlarıda beğenebilirsiniz!