from 400,00₺
Şimdi Rezervasyon Yap

Rize Batum Turu

Batumi, Georgia
0/5

Süre

14 Saat

Tur Tipi

Günübirlik Tur

Gurup Kapasitesi

25 kişi

Diller

___

Genel Bakış

BATUM TURU :

Değerli misafirlerimiz, Covid-19 salgını medeniyle ara verdiğimiz Rize çıkışlı Günübirlik Batum Turu gezilerimize yeniden başladık.

Rize Merkez PTT Önünde en geç saat 08:00’de toplanıyoruz. Profesyonel Rehberimiz gerekli evrak kontrollerini yaptıktan sonra tur hakkında kısa bir bilgilendirme yapıyor. Batum Turu için çıkış saati; Çayeli Vatan Fırın çıkışı 08:20, Pazar Öğretmenevi çıkışı 08:35 ve Ardeşen Opet çıkışı 08:50 dir. Hopa’dan 09:20’de son misafirlerimizi aldıktan sonra Kemalpaşa ilçesini geçtikten sonra Sarp Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerini hızlandırmak için önceden hazırladığımız kimlik belgelerini kapıya sunuyoruz. 30-40 dakika sonra sınırın Gürcistan tarafına geçiyoruz. Sınırın diğer tarafında bizleri bekleyen aracımıza binerek Batum Turumuza başlıyoruz.

Nereleri Göreceğiz?

Rehberimizin verdiği bilgiye göre gezi boyunca ihtiyacımız olacak Gürcistan Para birimi olan ‘’Lari’’ alıyoruz. İlk olarak Hz.İsa’nın 12 Havarisinden biri olan Aziz Andrea ve Aziz Matthias heykelleri olacak. Burada fotoğraf çektirdikten sonra Gonio (Apsaros) kalesine geçiyoruz. Aziz Andrea ve Aziz Matthias’ın anıt mezarında bulunduğu Gonio kalesi. (Roma döneminden kalma bir kale) İçerindeki arkeoloji müzesi olsa da; zamanımız sınırlı olduğundan Panoramik olarak göreceğiz. Rehberimiz kale hakkında ayrıca sizlere bilgi verecektir.

Kale ziyaretimizin ardından öğle yemeği için Gürcü mutfağının en güzel örneklerinin sunulduğu Gürcü Restoranta geçiyoruz. Yemekten sonra Botanik Parkına geçiyoruz. Sovyetler Birliği/Çarlık Rusyası tafından 1880 yılında ünlü botanikçi Prof.Dr. Krasnov tarafından yapılmıştır. 112 hektarlık bir alana kurulmuştur. İçinde 5 kıtadan toplanan 2700 çeşit ağaç 5000 farklı bitkiyi barındırmaktadır. Özellikle Holiwood filmleri için aranan bir yer haline gelmiştir. Batum Botanik Parkı 50 dakikalık bir yürüyüşle tamamlatıp şehir merkezine dönüyoruz.

Günübirlik Batum Turu Şehir Merkezinde Göreceğiniz Yerler?

Rehberimiz eşliğinde yapacağımız şehir gezisinde Ortodoks Kadedrali (Meryem Ana Klisesi), Avrupa Meydanını geziyoruz. Sonrasında Altıpost Medea Heykeli, Piazza Meydanı, Tiyatro Meydanı, Batum Bulvarını gezeceğiz. Nuri Gela Gölü, Alfabe Kulesi, Ali ve Nino Heykeli Panoramik gezeceğiz. Son olarak Türk Mahallesinde bulunan Osmanlı Dönemi Tarihi Orta Camii gördükten sonra serbest zaman veriyoruz. 2 Saatlik Serbest zamanda dileyen misafirlerimiz, Denizde Tekne Turuna katılabilirler.  Avrupa’nın en büyük dönme dolabına binebilir veya şehirde alışveriş yapabilir.

Serbest Zamanımız sonrasında Batum Turumuzu bitiriyor ve Türkiye’ye dönmek Sarp sınır kapısına dönüyoruz. Saat 21:00-22:00 arası Rize’de oluyoruz.

Katılabileceğiniz başka turlarımız :

Konaklamalı Gürcistan Turları.

Konaklamalı Batum Turu.

Batum Vip Turlar seçenekleri için internet sitemizi ziyaret edebilir yada acentamızı arayabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

HIGHLIGHTS

 • TUR ROTASI
 • Botanik Bahçesi
 • Aydınlık Yol
 • St.Andrew Heykeli
 • Gönye Apsaros Kalesi (Panoramik)
 • Acara Tarihi&Etnografya Müzesi
 • Meryem Ana Kilisesi (Katedral)
 • Botanik Park
 • Liman
 • Türk Sokağı
 • Batumi Orta Camii
 • Piazza Meydanı
 • Yunan Kilisesi
 • Avrupa Meydanı
 • Medea Heykeli
 • Tiyatro Meydanı
 • Poseidon Heykeli
 • Batum Bulvarı
 • Nikah Salonu
 • Akrapol
 • İskele
 • Alfabetik Kule
 • Osmanlı Deniz Feneri
 • Ali ve Nino Sevgi Heykeli
 • Dönme Dolap
 • Teleferik Su Gösterisi,Işık ve Ses Gösterisi

Güzegah

Itenirary
Batum Turu Programı
Değerli misafirlerimiz, Covid-19 salgını medeniyle ara verdiğimiz Rize çıkışlı Günübirlik Batum Turu gezilerimize yeniden başladık.

Rize Merkez PTT Önünde en geç saat 08:00’de toplanıyoruz. Profesyonel Rehberimiz gerekli evrak kontrollerini yaptıktan sonra tur hakkında kısa bir bilgilendirme yapıyor. Batum Turu için Çayeli Vatan Fırın çıkışı 08:20, Pazar Öğretmenevi çıkışı 08:35 ve Ardeşen Opet çıkışı 08:50 olan turumuz Hopa’dan 09:20’de son misafirlerimizi aldıktan sonra Kemalpaşa ilçesini geçtikten sonra Sarp Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerini hızlandırmak için önceden hazırladığımız kimlik belgelerini kapıya sunduktan sonra 30-40 dakika sonra sınırın Gürcistan tarafına geçiyoruz. Sınırın diğer tarafında bizleri bekleyen aracımıza binerek Batum Turumuza başlıyoruz.

Rehberimizin verdiği bilgiye göre gezi boyunca ihtiyacımız olacak Gürcistan Para birimi olan ‘’Lari’’ alarak gezimizin ilk uğrak noktası Hz.İsa’nın 12 Havarisinden biri olan Aziz Andrea ve Aziz Matthias heykelleri olacak. Burada fotoğraf çektirdikten sonra Gonio (Apsaros) kalesine geçiyoruz. Aziz Andrea ve Aziz Matthias’ın anıt mezarında bulunduğu Gonio kalesi Roma döneminden kalma bir kale olup, içerindeki arkeoloji müzesi olsa da; zamanımız sınırlı olduğundan Panoramik olarak göreceğiz ve rehberimiz kale hakkında sizlere bilgi verecektir.

Kale ziyaretimizin ardından öğle yemeği için Gürcü mutfağının en güzel örneklerinin sunulduğu Gürcü Restoranta geçiyoruz. Yemekten sonra Botanik Parkına geçiyoruz. Sovyetler Birliği/Çarlık Rusyası tafından 1880 yılında ünlü botanikçi Prof.Dr. Krasnov tarafından 112 hektarlık bir alana kurulmuş ve içinde 5 kıtadan toplanan 2700 çeşit ağaç 5000 farklı bitkiyi barındıran Botanik Parkı, özellikle Holiwood filmleri için aranan bir yer haline gelmiştir. Batum Botanik Parkı 50 dakikalık bir yürüyüşle tamamlatıp şehir merkezine dönüyoruz.

Rehberimiz eşliğinde yapacağımız şehir gezisinde Ortodoks Kadedrali (Meryem Ana Klisesi), Avrupa Meydanı, Altıpost Medea Heykeli, Piazza Meydanı, Tiyatro Meydanı, Batum Bulvarı, Nuri Gela Gölü, Alfabe Kulesi, Ali ve Nino Heykeli son olarak Türk Mahallesinde bulunan Osmanlı Dönemi Tarihi Orta Camii gördükten sonra serbest zaman veriyoruz. 2 Saatlik Serbest zamanda dileyen misafirlerimiz, Denizde Tekne Turuna katılabilir, Avrupa’nın en büyük dönme dolabına binebilir veya şehirde alışveriş yapabilir.

Serbest Zamanımız sonrasında Batum Turumuzu bitiriyor ve Türkiye’ye dönmek Sarp sınır kapısına dönüyoruz. Saat 21:00-22:00 arası Rize’de oluyoruz. Konaklamalı Gürcistan Turları,  Konaklamalı Batum Turu ve Batum Vip Turlar seçenekleri için internet sitemizi ziyaret edebilir yada acentamızı arayabilirsiniz.
Tur Kalkış Noktaları
Rize Merkez PTT 08:00
Adliye Önü 08:05
Tıp Fakültesi Durağı 08:05
Gündoğdu(Otoyol) 08:05
Çayeli(Şehir merkezi Yol üzeri) 08:15
Pazar(Otoyol) 08:30
Ardeşen(Otoyol) 08:35
Fındıklı(Otoyol)08:45
Arhavi(Otoyol) 08:55
Hopa(Otoyol) 09:00
Önemli Bilgiler
Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık Kimlikleri ile Batum turuna katılacak sevgili misafirlerimiz eski tip kimliklerinin geçerli olmadığını üzülerek bildiriyoruz.

Yeni Tip Kimliklerle yapılan geçişlerde herhangi bir sorun yoktur.Kimlikle veya pasaportla yurtdışına çıkacak misafirlerimizin en son yapılan değişiklikleri, uygulamaları, yasal düzenlemeleri takiple mükellef olduklarını ve acentemizin tur katılımcılarının sınır kapısından yurt dışına çıkışlarda sorun yaşaması halinde sorumlu olmadığını ve yurt dışına çıkışın yetkili makamlarca engellemenizin tamamen kişisel sorumluluğunda olduğunuzu belirtiriz

Turumuz Rize Kalkışlı Batum Turudur. 18 yaşından küçük misafirlerimiz için yanlarında anne ve babalarının bulunması zorunludur.Ebeveynlerden birisi çocukla birlikte değilse, çocukla birlikte olmayan ebeveynin noterden muvafakatname vermek durumunda olduğunu hatırlatırız.Çocuğun velayeti eğer tek bir ebeveyne aitse geçişte mahkeme ilamının ibraz edilmesi zorunludur

İçerisinde astildihidrokodein, dihidrokodein, Kodein, Nikodikodin, Nikokodin,Nörkodein,Folkodin,Etilmorfin bulunan ilaçlar ve Efedrin,Norefedrin,Psodoefedrin ilaçları ile gürcistana girme zorunluluğu bulunan misafirilerimizin yanlarında ilaç reçetesini ve doktor raporunu bulundurmaları mecburidir.Yukarıda yazılı ilaçlar ve içeriklerinde ki maddeler dışında bütün kişisel kullanım amaçlı ilaçlarda gürcistana girmekte herhangi bir sıkıntı yoktur

Yurt dışı çıkış harcı,müze,botanik bahçesi giriş ücreti, yemek, özel harcamalar tur fiyatına dahil değildir.6 yaşını doldurmuş herkes 50 ₺ yurt dışı çıkış harcını vermekle yükümlüdür

Misafirlerimiz aşı olsa da Son 72 Saat öncesinde yaptırılmış PCR Testi olmaları zorunludur.

Yeni Doğan Bebekler dahil kimlikleribde fotoğraf olmayanlar sınır kapısından geçişlerine izin verilmemektdir.

Dahil Olanlar/Dahil Olmayanlar

 • Lüks Araçlar ile ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Araç içi ikramlar
 • Yurt dışı çıkış harcı 50 TL
 • Öğle Yemeği
 • Müze Ve Ören Yeri Ücretleri
 • Teleferik Tekne Turu gibi ücretli etkinlikler
 • PCR Test Ücreti

Tur Lokasyonu

Batumi, Georgia

Yorumlar

0/5
Yapılan Yorum Yok
Dinlenme
0 /5
Lokasyon
0 /5
Hizmet-İlgi
0 /5
Temizlik
0 /5
Toplam 1 - 0 dan 0 gösteriliyor

Bir Değerlendirme Yazınız.

Başlayan 400,00₺

Bunlarıda beğenebilirsiniz!