from 0,00₺
Şimdi Rezervasyon Yap

Borçka Karagöl Turu

Borçka Karagöl Kamp Alanı, Düzenli/Borçka/Artvin, Turkey
0/5

Süre

10 Saat

Tur Tipi

Günübirlik Tur

Gurup Kapasitesi

19 kişi

Diller

___

Genel Bakış

RİZE KARAGÖL TURU

Bu program Rize Karagöl Turu için sizlere ayrıntılı bilgi sunacaktır. İşte şimdi size özel hazırladığımız Borçka Karagöl Turu programımız..

Rize Günübirlik Turlarının öncü firması olan Ezgi Turizm olarak muhteşem bir Karagöl Turu programı ile yine sizlerle beraber oluyoruz. Bu turumuzun daha verimli olması adına çıkış saatimizi saat 09:00 olarak belirledik. Özel guruplarda bu saat değişebilir.

Rize Çıkış :

Saat 09:00’da Rize Meydan Şeyh Camii önünde bekleyen güleryüzlü personelimiz ile sizleri karşılıyoruz. Pandemi kurallar gereği gerekli kontroller yapıldıktan sonra hareket ediyoruz. Karadeniz Sahil Yolunu takip ederek Yeşil ve Mavi arasında süzülerek muhteşem manzara eşliğinde; Rize’ye bağlı Çayeli (Mapavri), Pazar (Atina), Ardeşen (Ardışen), Fındıklı (Viçe); Artvin’e bağlı Arhavi (Arkabi), Hopa (Hupati) ilçe merkezlerinden gerek Artvine doğru hareket ediyoruz. Ayrıca yol üzerinde Karagöl Turu için  katılacak misafirlerimizi alıyoruz.

Cankurtaran Tünelinden Geçiş:

Hopa-Borçka yolunu takip ederken sarp yolları aşmamızı kolaylaştıran Cankurtaran Tünelinden geçeceğiz. Karadeniz’i Erzurum üzerinden İran’a bağlayan ve yeni açılan 5228 Metre uzunluğundaki Cankurtaran Tüleni; yolculuğumuzu oldukça kolaylaştırıyor. Borçka ilçe merkezine varınca Çoruh Nehri kenarında bulunan Petrol İstasyonunda dinlenme ve ihtiyaç molası veriyoruz.

Muratlı Barajı Batık Köye varış:

Borçka Şehir merkezinden kareket ettikten sonta Karagöl Turumuzun ilk durağı olan Karşıköy Köyü, Muratlı Baraj Gölüne varacağız. Gölün üzerinde kalan Camii Minaresi ve Fabrika Bacası yerli ve yabancı misafirlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Muratlı Barajında 20-30 Dakika fotoğraf molasında arkadaşlarımız sizlere bölge hakkında bilgiler verecektir.

Şimdi Muratlı’dan ayrılarak Karagöl’e ulaşmak için Borçka-Camili (Machael) yolunu takip ederek tırmanmaya başlıyoruz. Bir bölümü asfalt yol, bir bölümü arnavut kaldırımlı yollarda Kestane, Gürgen, Ceviz ve Ladin ağaçlarının arasından devame ederek, cennet yeşili mis kokulu ormanları, yemyeşil dokusu, zengin yaban hayatı ve bitki çeşitliliğiyle ülkemizin en bakir doğal güzelliklerinden Karagöl‘e ulaşıyoruz.

Borçka Karagöl’e varış:

Şimdi Romantizim ve zamanı….

Karagöl Artvin’in Borçka ilçesı sınırları içindedir. 1800’lı yılların başlarında Klaskur Yaylası yakınlarında bulunan bir tepeden toprak ve kayaların kayması sonucu Aralık (Klaskur) deresini kapatması ile oluşmuştur. Sonrasında Dereden aşağıya akan aliviyonların gölü doldurmasıyla derinliği 30 metreden 8-10 metrelere kadar düşmüştür. Karagöl deniz seviyesinden 1450 Metre yüksekliğinde bulunmaktadır.  50 Bin Metrekare arazi üzerinde konumlanmış, göl etrafında hiçbir yapılaşma olmadığından bakirliğini korumuştur. Bölgeye gelen yerli ve yabancı turistleri kendine hayran bırakmıştır.

Özlellikle sonbaharda ağaç yapraklarının renklerinin adeta bir renk cümbüşü oluşturması içe muhteşem bir görüntü oluşmaktadır. Karagöl Turu en güzen anlarından biri gölün etrafında bulunan patika yollarda yürümek olacaktır.

Çoruh Zipline-Borçka Barajı

Ardından Dönüş yolunda Borçka İlçe Merkezinden Artvin’e doğru yol alıyoruz.  Sonrasında, Yol üzerinde Artvinin 3. Türkiyenin 65. büyük barajı olan Borçka Baraj Gölüne gidiyoruz. Borçka Barajı Türkiyenin 273,542 Hanesinin elektriğini karşılamaktadır. Artvin Şehir Merkezine 8 Km.Kala Borçka Barajı üzerinde boydan boya uçabileceğiniz Zipline aktivitesi için Türkiyenin en uzun parkurunu içinde barındıran Çoruh Zipline tesisine uğruyoruz. Burada hem Zipline hem de Motorlu Salıncak aktivitesi yapabileceksiniz. En son Saat 17:00 civarında Karagöl Turumuzu burada bitiriyor dönüş yoluna geçiyoruz. Rize varış saatimiz ortalama 19:30-20:00 civarlarındadır.

Bir başka turumuzda buluşmak üzere.

Not: Kesin hareket 12 kişilik gurupların tamamlanmasıyla gerçekleşecektir.

Rize Günübirlik Borçka Karagöl Turu

Daha Fazla Göster

HIGHLIGHTS

 • TUR ROTASI
 • Karadeniz Sahil Yolu
 • Cankurtaran Tüneli
 • Borçka Şehir Merkezi
 • Muratlı Barajı Karşıköy (Batık Köy)
 • Borçka Barajı
 • Çoruh Zipline

Güzegah

Borçka Karagöl Turu

Rize Günübirlik Turlarının öncü firması olan Ezgi Turizm olarak muhteşem bir Karagöl Turu programı ile yine sizlerle beraber oluyoruz. Turumuzun daha verimli olması adına çıkış saatimizi saat 09:00 olarak belirledik. Özel guruplarda bu saat değişebilir.

Saat 09:00'da Rize Meydan Şeyh Camii önünde bekleyen son model araçlarımız ve güleryüzlü personelimiz ile sizleri karşılıyoruz. Pandemi kurallar gereği gerekli kontroller yapıldıktan sonra hareket ediyoruz. Karadeniz Sahil Yolunu takip ederek Yeşil ve Mavi arasında süzülerek muhteşem manzara eşliğinde; Rize'ye bağlı Çayeli (Mapavri), Pazar (Atina), Ardeşen (Ardışen), Fındıklı (Viçe), Artvin'e bağlı Arhavi (Arkabi), Hopa (Hupati) ilçe merkezlerinden gerek Artvine doğru hareket ediyoruz. Ayrıca yol üzerinde Karagöl Turu için  katılacak misafirlerimizi alıyoruz.

Hopa-Borçka yolunu takip ederken sarp yolları aşmamızı kolaylaştıran Cankurtaran Tünelinden geçeceğiz. Karadenizi Erzurum üzerinden İran'a bağlayan ve yeni açılan 5228 Metre uzunluğundaki Cankurtaran Tüleni yolculuğumuzu oldukça kolaylaştırıyor. Borçka ilçe merkezine varınca Çoruh Nehri kenarında bulunan Petrol İstasyonunda dinlenme ve ihtiyaç molası veriyoruz.

Borçka Şehir merkezinden kareket ettikten sonta Karagöl Turumuzun ilk durağı olan Karşıköy Köyü, Muratlı Baraj Gölüne varacağız. 14 Yıl önce inşa edilen Muratlı (Maradid) Barajı suları altında kalan Karşıköy'den geriye sadece Muratlı Barajının Bacası ve Karşıköy Camii Minaresi kalmıştır. Gölün üzerinde kalan Camii Minaresi ve Fabrika Bacası yerli ve yabancı misafirlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Muratlı Barajında 20-30 Dakika fotoğraf molasında arkadaşlarımız sizlere bölge hakkında bilgiler verecektir.

Muratlı'dan ayrılarak Karagöl'e ulaşmak için Borçka-Camili (Machael) yolunu takip ederek tırmanmaya başlıyoruz. Bir bölümü asfalt yol, bir bölümü arnavut kaldırımlı yollarda Kestane, Gürgen, Ceviz ve Ladin ağaçlarının arasından devame ederek, cennet yeşili mis kokulu ormanları, yemyeşil dokusu, zengin yaban hayatı ve bitki çeşitliliğiyle ülkemizin en bakir doğal güzelliklerinden Karagöl'e ulaşıyoruz.

Karagöl Artvin'in Borçka ilçesı sınırları içinde, Artvin Kent Merkezine 57, Rize Merkeze 142, Borçka'ya 27 Km. mesafededir. 1800'lı yılların başlarında Klaskur Yaylası yakınlarında bulunan bir tepeden toprak ve kayaların kayması sonucu Aralık (Klaskur) deresini kapatması ile oluşmuştur. Dereden aşağıya akan aliviyonların gölü doldurmasıyla derinliği 30 metreden 8-10 metrelere kadar düşmüştür. Deniz seviyesinden 1450 Metre yüksekliğinde bulunan Borçka Karagöl, 50 Bin Metrekare arazi üzerinde konumlanmış, göl etrafında hiçbir yapılaşma olmadığından bakirliğini korumuş, bölgeye gelen yerli ve yabancı turistleri kendine hayran bırakmıştır.

Özlellikle sonbaharda ağaç yapraklarının renklerinin adeta bir renk cümbüşü oluşturması içe muhteşem bir görüntü oluşmaktadır. Karagöl Turu en güzen anlarından biri gölün etrafında bulunan patika yollarda yürümek olacaktır. Misaifrlerimiz göl kenarında ister mangal yapar isterselen göl kenarında bulunan restorantta öğle yemeklerini yiyebilirler.

Dönüş yolunda Borçka İlçe Merkezinden Artvin'e doğru yol alıyoruz.  Yol üzerinde Artvinin 3. Türkiyenin 65. büyük barajı olan Borçka Baraj Gölüne gidiyoruz. Borçka Barajı Türkiyenin 273,542 Hanesinin elektriğini karşılamaktadır. Artvin Şehir Merkezine 8 Km.Kala Borçka Barajı üzerinde boydan boya uçabileceğiniz Zipline aktivitesi için Türkiyenin en uzun parkurunu içinde barındıran Çoruh Zipline tesisine uğruyoruz. Burada hen Zipline hemde Motorlu Salıncak aktivitesi yapabileceksiniz. Saat 17:00 civarında Karagöl Turumuzu burada bitiriyor dönüş yoluna geçiyoruz. Rize varış saatimiz ortalama 19:30-20:00 civarlarındadır.

Bir başka Ezgi Turizm organizasyonunda buluşmak üzere.

Not: Kesin hareket 12 kişilik gurupların tamamlanmasıyla gerçekleşecektir.

Kalkış Noktaları

Rize Meydan Ptt Önü 09:00
Adliye Önü 09:05
Tıp Fakültesi Durağı 09:05
Gündoğdu(Otoyol) 09:05
Çayeli(Şehir merkezi Yol üzeri) 09:15
Pazar(Otoyol) 09:30
Ardeşen(Otoyol) 09:35
Fındıklı(Otoyol) 09:45
Arhavi(Otoyol) 09:55
Hopa(Otoyol) 10:00

Önemli Bilgiler

Hava durumu yanıltabilir
Yanınızda yağmurluk veya şemsiye bulundurmanızı tavsiye ederiz

Dahil Olanlar/Dahil Olmayanlar

 • Ulaşım Ücreti
 • Ezgi Turizm Refakati
 • Milli Park Araç Giriş Üvreti
 • Öğle Yemeği
 • Kişisel Harcamalar
 • Zipline Ücreti

Tur Lokasyonu

Borçka Karagöl Kamp Alanı, Düzenli/Borçka/Artvin, Turkey

Sık Sorulan Sorular

Borçka Karagöl'de Ne Yiyebiliriz?
Borçka Karagöl içerisinde bir restorant var. İsterseniz orda tavuk, balık, gözleme yiyebilirsiniz.
Borçka Karagöl Yapılacak Aktiviteler Nelerdir?
Burada konaklama yapabilirsiniz.Tabiat parkında bulunan alanda çadır kiralayabilir ve kamp yapabilirsiniz.
Sandal kiralayabilir ve gölün üzerinde harika manzaranın eşliğinde gezintiye çıkabilirsiniz.
Doğa yürüyüşüne çıkabilirsiniz.
Yanınızda fotoğraf makinenizi getirmeyi unutmayın! Burada harika fotoğraflar çekebilirsiniz.
Bir hatırlatma olarak da göle gelirken yanınıza yağmurluk almayı unutmayın.
Karagöl İçin En Güzel Mevsim Ne Zaman?
Karagöl her mevsim başka güzel. Sonbahar ve Kış aylarında kar yağması sonucu yollar kapanır. Güz mevsiminde yaprakların renk cümbüşü zamanı en güzel zamandır
Borçka Karagöl Konaklama
Göle yaklaşık 5-10 km uzaklıkta yer alan pansiyonlarda konaklama yapabilirsiniz.Dere Pansiyon, Lamazi, Lapera, Meroli ve Yeşilvadi göle giden yol üzerinde bulunan pansiyonlardan bazıları.
Artvin Borçka Karagöl Kamp Alanları
ölgeye yakın otel ve pansiyonlar yerine doğa iç içe bir konaklama düşünüyorsanız tabiat parkında bulunan kamp alanlarında konaklama yapabilirsiniz.İster kendi çadırınız ile ister çadır kiralayarak kamp yapabilirsiniz.Piknik alanları, karavan ve kamp alanları için parkın içerisinde yer ayrılmış.Ayrıca parkın içerisinde bulunan tesislerde tuvalet ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.
Gölün hemen kıyısında kamp yapamıyorsunuz, kamp için ayrılan yerde çadırınızı kurup kamp yapabilirsiniz.

Kapm yapmak için ücretler ise şu şekilde;

Kendi çadırınız ile kamp yapmak 33 TL.
2 Kişi konaklama evi 135 TL.
4 Kişi çadır kiralama 200 TL.
Borçka Karagöl Tabiat Parkı Giriş Ücreti
Bireysel giriş ücreti: 4 TL
İndirimli kişi başı giriş ücreti: 2 TL
Bisikletliler için ücreti: 4 TL
Motosiklet giriş ücreti: 6 TL
ATV girişliler için ücreti: 6 TL
Otomobilliler için giriş ücreti: 12 TL
Kamyonet için giriş ücreti: 12 TL
Pickup için giriş ücreti: 12 TL
Minibüs için giriş ücreti: 36 TL
Midibüs için giriş ücreti: 60 TL
Otobüs için giriş ücreti: 108 TL
Borçka Karagöl Nerede ?
Göl, Artvin iline bağlı Borçka ilçesinde yer almaktadır. Bölge tabiat parkı olarak ilan edilmiştir.İlçe merkezine 26 km ve Artvin merkezine 60 km uzaklıktadır. Hopa’ya ise 63 km uzaklıktadır.

Ulaşım konusunda oldukça rahat olan tabiat parkı için aracınızla gelirken asfalt yollardan geçiyorsunuz.Yolun son 5-6 km’lik kısım ise taş döşenmiş.

Yorumlar

0/5
Yapılan Yorum Yok
Dinlenme
0 /5
Lokasyon
0 /5
Hizmet-İlgi
0 /5
Temizlik
0 /5
Toplam 1 - 0 dan 0 gösteriliyor

Bir Değerlendirme Yazınız.

Başlayan 0,00₺
Extras
 • (0,00₺)

Bunlarıda beğenebilirsiniz!