from 4.450,00₺
Şimdi Rezervasyon Yap

Karadeniz Ekonomik Balayı Paketi Otel Konaklamalı

Çamlıhemşin, Merkez, Çamlıhemşin/Rize, Turkey
0/5

Süre

4 Gün 3 Gece

Tur Tipi

Gurup Turu

Gurup Kapasitesi

2 kişi

Diller

___

Genel Bakış

Karadeniz Ekonomik Balayı Paketi, Çamlıhemşin Fırtına Vadisi üzerinde bulunan Butik Balayı Otelimizde sizleri misafir ederken, sizin için özel seçtiğimiz tur programlarında Doğu Karadeniz’in en güzel yerlerini gezmek için sizin için derledik.  Yeni evlenecek bütün çiftlerin hayali, hayatlarının en mutlu günlerini rüya gibi bir balayı ile süslemek olduğunu biliyoruz. Ekonomik şartlardan dolayı maalesef bu her zaman mümkün olmuyor. Telafisi daha sonra mümkün olmayan bu anınızı sizin için Ekonomik Balayı Paketimiz ile ölümsüzleştiriyoruz.

HIGHLIGHTS

 • Her bütçeye uygun Karadeniz Ekonomik Balayı Paketi
 • İlk gece odanızı süslüyoruz, kendinizi özel hissedeceksiniz.
 • Laz ve Hemşin kültürünü yerinde yaşayacaksınız.
 • Karadeniz’in seçme noktalarında rüya gibi bir tatil yaşayacaksınız.
 • Dizi ve Filmlerin çekildiği, Badara Yaylası ve Çat Vadisi
 • Huser Yaylasında Gün Batımı, Bulut Denizi, Salıncak

Güzegah

Itenirary
1.GÜN HAVALİMANI-VARIŞ OTOGARI-KARADENİZ BALAYI OTELİ-DİNLENME
Trabzon Havalimanında geldikten sonra Havalimanında bekleyen Havaş Servislerine binerek Ardeşen Havaş Otobüs durağında ineceksiniz. Şirketimize ait transfer araçlarımız sizleri Ardeşen’den alarak konaklama tesislerimize bırakacaklar. Bugün dinlenme gününüz. Yoğun geçecek 3 günlük yayla gezileri öncesi; fırtına vadisinin dereye sıfır noktasında, cennet yeşili mis kokulu havasında enerji depoluyacaksınız. İlk gece size özel hazırlanan oda süslemesi yapılmış odanıza çekilerek Karadeniz Balayı başlamış oluyor. Akşam Yemeği Butik Otelimizde…
Itenirary
2.GÜN GİTO YAYLASI - BADARA YAYLASI -ZİLKALE -SEVDALUK KÖPRÜSÜ - PALOVİT ŞELALESİ
Karadeniz Balayı Paketi ilk gün tur programımız Gito ve Badara Yaylaları…Sabah otelinizde yapılan geç kahvaltı sonrasında 10.00’da gurup tur aracımız sizi otelinizde alarak Gito Badara Turuna başlıyoruz. Fırtına Deresi boylu boyunca cennet yeşili mis kokulu ormanların arasında seyahat ederken, Çamlıhemşin İlçesine varıyoruz. Çamlıhemşin den çıkıp Çat Vadisine giriyoruz. Karadeniz’in meşhur yapımlarından olan Yüreğine Sor, ve Sevdaluk filmlerinin çekildiği Şenyuva Köyü (Çinçiva)’da duracağız. Çinçiva Kahvesinde çayımızı kahvemizi yudumlarken karşımızda 1699 yılında yapılan Osmanlı yapımı Çinçiva Köprüsü olacak. sevdaluk ağacı, sevdaluk pansiyon fotoğraf için uğrayacağımız noktalardan sadece bir kaçı…

Şenyuva’dan ayrılarak muhteşem vadi manzarasıyla yolumuza devam ederken Zilkale’ye ulaşıyoruz. Denizden 750 Metre Vadiden 100 metre yükseklikte bulunan Zilkale görünüşü itibariye adeta bir kartal yuvasını andırdığından görenleri büyülüyor. 13.YY’da Bizans’a bağlı Komnenos Hanedanları tarafından inşa edilen Zilkale 8 Burç ve bir gözetleme kulesinden oluşmaktadır. Zilkalenin en yüksek noktasına çıkınca bir tarafta tüm Fırtına Vadisini diğer tarafta Çat Vadisini ayaklarınız altına almış olacaksınız.

30 Dakika bir molanın ardından yolumuza devam ediyoruz. Kaçkar Dağları Milli Parkının en ihtişamlı doğal güzelliklerinden olan Palovit Şelalesine uğruyoruz. Palovit Şelalesi Karadeniz Bölgesinin en yüksek debisine sahip bir şelaledir. Dört tarafı çam ormanların içinden 15 metreden dere yatağına akan Şelale o kadar gür akıyor ki 5-10 metreden yakınına yaklaşmaya müsaade etmiyor. Palovit Şelalesinde 30 Dakika Kaldıktan sonra yolumuza devam ediyoruz 50 dakikalık bir tırmanışla Hemşinlilerin Yaylalarından Gito Yaylasına ulaşıyoruz. 2100 Metre yükseklikte bulunan Gito Yaylasında bulunan dağ evlerinde öğle yemeğimizi aldıktan sonra Tulum eşliğinde türkü söyleyip, horon oynayarak zamanımızı geçireceğiz. Hava müsait ise yaylada bulunan salıncaklarda bulut denizinin üzerinde uçabileceğiz. Yayladan Çat Yaylası, Pokut Yaylası ve Sal Yaylası, Fırtına Vadisi ve Karadeniz’in masmavi güzelliklerini fotoğraflama imkanımız olacaktır.

Gito Yaylası Turu için zamanımızı doldurarak yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuktan sonra muhteşem güzelliğiyle Badara Yaylası karşılıyor bizleri. Badara küçük anlamına gelmektedir. Egenin Hamsisi ve Kardeşim 2 başta olmak üzere birçok karadeniz film yapıtları burada çekilmiştir. Yayla içerinde bulunan küçük gölet etrafında gezinti yaparak beraberce yaylanın terası diye adlandırılan noktaya çıkarak fotoğraflarımızı çekiyor ve günümüzü ölümsüzleştiriyoruz. Son Olarak Meşhur Laz Böreğini tatmak için Badara Kafe Pansiyon Fatma Abla’nın yerine uğrayarak Gito ve Badara Turu programımızı bitiriyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Karadeniz Balayı Otelimizde olacak…
Itenirary
3.GÜN POKUT YAYLASI, SAL YAYLASI, GOBOŞ KÖPRÜSÜ, FIRTINA VADİSİ - KARADENİZ BALAYI
Karadeniz Rüya Balayı 3. Gününüzde Fırtına Deresi sıfır noktasında yaptığınız kahvaltı sonrasında gurup tur aracımız sizleri otelin kapısından alarak Pokut ve Sal Yaylaları Turu başlıyor. Fırtına Vadisi boyunca eşsiz doğa manzarasında Karadeniz ezgileri ile yolumuza devam ederek; çıkıştan yaklaşık 50 Dakika sonra zipline ve çay molası için Fırtına Deresi kenarındaki tesislere uğruyoruz. Amacımız sizleri yormadan dinlendirerek ve eğlendirerek gezdirmek….

Karadeniz bölgesinin eşsiz doğa güzellikleri, yaylaları ile meşhur Çamlıhemşin ilçesine ulaşıyoruz. İsteyen misafirlerimiz için 10 dakika alışveriş ve merkezden akan şelale yanında fotoğraf için duruyoruz. Çamlıhemşin’den Çat Vadisine girdikten sonra dere boyunca Ahşap ve Taş Konakların arasından süzülerek Ortan Köyü Goboş Köprüsü yanından Pokut Yaylası için tırmanmaya başlıyoruz.

2050 rakımlı Pokut Yaylasına ulaşmak için orman içerisinden virajlı yollardan kıvrıla kıvrıla yaklaşık 55 dakika bir yolculuktan sonra yaylaya varıyoruz. Hemşin Kültürü yaylası olan Pokut Yaylasında sosyal medyalarda çekilen fotoğrafların çekildiği noktaya çıkarak muhteşem doğa güzelliğinin keyfini çıkaracağız. Yaylada bulunan tesislerde muhteşem manzara karşısında kahvaltı yapabilir yada öğle yemeğinizi alabilirsiniz. Karşı manzaramız Çat vadisi, Amlakit Yaylası ve Hazindağ Yaylası ve Çat Yaylası olacak. Hele de aşağıdan sis bulutu gelirse değmeyin keyfimize ….

Balayı Hatıralarınız için anılarınızı muhteşem manzara eşliğinde ölümsüzleştireceksiniz. Pokut Yaylası için gerekli zamanı ayırdıktan sonra Ezgi Turizm rehberimiz eşliğinde Çam Ormanların içerisinden geçerek 20-25 dakika patika yoldan yürüyerek Sal Yaylasına ulaşıyoruz. Hemşin Yaylalarının en güzel örneklerinden 2070 metre rakımda bulunan Sal Yaylasında yayla evleri ve çevre gezilerinden sonra tulum eşliğinde horonlarımız oynayıp coşuyoruz. Tulumla horon oynadıktan sonra Sal Yaylası zirvesine doğru yürüyüş treking yaparak yaylanın zirvesine çıkıyoruz. Kaçkar Dağları, Pokut Yaylası ve Karadeniz sahilinin zirveden muhteşem görüntüsü izledikten sonra Pokut ve Sal Yaylası Turumuzu sonlandırarak geldiğimiz rotadan geri dönerek sizleri tekrar Karadeniz Balayı otelimize bırakıyoruz. Akşam yemeği otelimizde olacak.
Itenirary
4.GÜN BORÇKA KARAGÖL - MURATLI BARAJI - ÇORUH ZİPLİNE BALATI TURU SONU
Bugün Karadeniz Balayı Turu son günü, Artvin’in incisi Borçka Karagöl’e gidiyoruz. Sabah otelinizde yaptığınız kahvaltı sonrası Ardeşen Merkez’e ineceksiniz. Ardeşen Opet İstasyonundan sizleri alacak gurup turu aracımız ile Ardeşen (Ardışen), Fındıklı (Viçe), Artvin'e bağlı Arhavi (Arkabi), Hopa (Hupati) ilçe merkezlerinden geçerek Artvin’e doğru hareket ediyoruz

Hopa-Borçka yolunu takip ederken sarp yolları aşmamızı kolaylaştıran Cankurtaran Tünelinden geçeceğiz. Karadeniz’i Erzurum üzerinden İran'a bağlayan ve yeni açılan 5228 Metre uzunluğundaki Cankurtaran Tüneli yolculuğumuzu oldukça kolaylaştırıyor. Borçka ilçe merkezine varınca Çoruh Nehri kenarında bulunan Petrol İstasyonunda dinlenme ve ihtiyaç molası veriyoruz.

Borçka Şehir merkezinden hareket ettikten sonra Karagöl Turumuzun ilk durağı olan Karşıköy Köyü, Muratlı Baraj Gölüne varacağız. 14 Yıl önce inşa edilen Muratlı (Maradid) Barajı suları altında kalan Karşıköy'den geriye sadece Muratlı Barajının Bacası ve Karşıköy Camii Minaresi kalmıştır. Gölün üzerinde kalan Camii Minaresi ve Fabrika Bacası yerli ve yabancı misafirlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Muratlı Barajında 20-30 Dakika fotoğraf molasında arkadaşlarımız sizlere bölge hakkında bilgiler verecektir.

Muratlı'dan ayrılarak Karagöl'e ulaşmak için Borçka-Camili (Machael) yolunu takip ederek tırmanmaya başlıyoruz. Bir bölümü asfalt yol, bir bölümü Arnavut kaldırımlı yollarda Kestane, Gürgen, Ceviz ve Ladin ağaçlarının arasından devam ederek, cennet yeşili mis kokulu ormanları, yemyeşil dokusu, zengin yaban hayatı ve bitki çeşitliliğiyle ülkemizin en bakir doğal güzelliklerinden Karagöl'e ulaşıyoruz.

Karagöl Artvin'in Borçka İlçesi sınırları içinde, Artvin Kent Merkezine 57, Rize Merkeze 142, Borçka'ya 27 Km. mesafededir. 1800'lı yılların başlarında Klaskur Yaylası yakınlarında bulunan bir tepeden toprak ve kayaların kayması sonucu Aralık (Klaskur) deresini kapatması ile oluşmuştur. Dereden aşağıya akan aliviyonların gölü doldurmasıyla derinliği 30 metreden 8-10 metrelere kadar düşmüştür. Deniz seviyesinden 1450 Metre yüksekliğinde bulunan Borçka Karagöl, 50 Bin Metrekare arazi üzerinde konumlanmış, göl etrafında hiçbir yapılaşma olmadığından bakirliğini korumuş, bölgeye gelen yerli ve yabancı turistleri kendine hayran bırakmıştır.

Özellikle sonbaharda ağaç yapraklarının renklerinin adeta bir renk cümbüşü oluşturması içe muhteşem bir görüntü oluşmaktadır. Karagöl Turu en güzel anlarından biri gölün etrafında bulunan patika yollarda yürümek olacaktır. Misafirlerimiz göl kenarında ister mangal yapar isterlerse göl kenarında bulunan restorantta öğle yemeklerini yiyebilirler.

Dönüş yolunda Borçka İlçe Merkezinden Artvin'e doğru yol alıyoruz. Yol üzerinde Artvin’in 3. Türkiye’nin 65. büyük barajı olan Borçka Baraj Gölüne gidiyoruz. Borçka Barajı Türkiye’nin 273,542 Hanesinin elektriğini karşılamaktadır. Artvin Şehir Merkezine 8 Km. mesafede Borçka Barajı üzerinde boydan boya uçabileceğiniz Zipline aktivitesi için Türkiye’nin en uzun parkurunu içinde barındıran Çoruh Zipline tesisine uğruyoruz. Burada hen Zipline hem de Motorlu Salıncak aktivitesi yapabileceksiniz. Saat 17:00 civarında Karagöl Turumuzu burada bitiriyor dönüş yoluna geçiyoruz. Karadeniz Balayı Turu Sona eriyor ve sizleri Rize Merkez Havaş durağına bırakıyoruz.
Uçak Biletlerinizi saat 22:30’da sonraya almanızı tavsiye ederiz.

Dahil Olanlar/Dahil Olmayanlar

 • Oda Süslemesi
 • Sabah Kahvaltısı
 • Akşam Yemeği
 • Hergün En Az İki yayla içeren günübirlik yayla Turu
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • 3 Gece Konaklama
 • Öğle Yemekleri
 • Trabzon'dan Rize Ardeşen Ulaşım

Tur Lokasyonu

Çamlıhemşin, Merkez, Çamlıhemşin/Rize, Turkey

Sık Sorulan Sorular

TUR ROTASI
Fırtına Vadisi
FIRTINA deresi
Çamlıhemşin
Tar deresi
Bulut Şelalesi
Ayder yaylası
AVUSOR YAYLASI
HUSER YAYLASI
ŞENYUVA KÖYÜ
Pokut Yaylası
Sal Yaylası
Zilkale
Palovit Şelalesi
Gito yaylası
Badara Yaylası
Borçka Karagöl
Muratlı Barajı
Çoruh Nehri Zipline(Extra)
ÖNEMLİ BİLGİLER
NOT: Hava koşullarına göre manzara seyri açısından gidilen yaylaların sırası değiştirilebilir. YANINIZDA OLMASI GEREKENLER: Güzel ve keyifli bir tatil geçirmenizi sağlayacak önemli etkenlerden biri de nasıl giyindiğinizdir. Özellikle bu tatil doğada geçiyorsa. Hava durumu ne olursa olsun (extreme hava koşulları hariç) sizin uygun kıyafet ve malzemeleriniz varsa tatilden keyif almaya devam edersiniz. Sırt çantası :Yürüyüş esnasında polar, matara, krem, çorap gibi sık kullanacağınız malzemeleriniz koyacağınız en az 30 Lt. kapasiteli çanta, Yürüyüş ayakkabısı : Yürüyüşler genelde patikalarda geçeceği için sert tabanlı ayakkabıları tercih etmelisiniz. Su geçirmez özelliğe sahip trekking amaçlı botları öneriyoruz. (Topuklu ayakkabı, bez ayakkabı, kösele ayakkabı getirmeyiniz. Yanınıza yetecek kadar eşya alınız. Lütfen kabin boy valiz tercih ediniz. Kişisel havlunuzu ve terliğinizi alabilirsiniz. Matara: En az 1 lt’lik su kabınız yanınızda bulunmalıdır Ayak: Yürüyüşte ve sonrasında olmak üzere yeterli sayıda çorap bulundurun. Kişisel: Kişisel bakım malzemelerinizi unutmayın. Diş fırçası, macunu, koruyucu kremler, parfüm, hijyen ürünleri gibi. Bunlar dışında şarj cihazlarınızı ve fotoğraf alışverişi için flash bellek getirmeyi unutmayın! Alt: Sentetik kumaşlı pantolonları tercih etmelisiniz. Bu tür kumaş ıslansa bile çok çabuk kurur ve ısıyı muhafaza eder. Mevsime göre pantolon da bulundurun! Baş: Mevsime göre, bere, buff, şapka bulundurun. Yağmurluk: Genelde panço denen sırt çantanızla aynı anda giyebileceğiniz, bol ve diz altına kadar sizi koruyan özel amaçlı yağmurluklardır. Özellikle belirtelim bu yağmurluğunuzun da tek kullanımlık çöp poşeti tarzı bir şey olmamasına özen gösterin. İlkyardım: Rehberlerimizde ilkyardım malzemeleri olmasına rağmen kendinize küçük bir ilkyardım çantası hazırlayın ve sürekli kullandığınız ilaçları bulundurun.

Yorumlar

0/5
Yapılan Yorum Yok
Dinlenme
0 /5
Lokasyon
0 /5
Hizmet-İlgi
0 /5
Temizlik
0 /5
Toplam 1 - 0 dan 0 gösteriliyor

Bir Değerlendirme Yazınız.

Başlayan 4.450,00₺

Bunlarıda beğenebilirsiniz!