from 2.400,00₺ 2.160,00₺
Şimdi Rezervasyon Yap

El Değmemiş Macahel Turu 3 Gece 4 Gün

Macahel, Borçka/Artvin, Turkey
0/5

Süre

4 Gün 3 Gece

Tur Tipi

Gurup Turu

Gurup Kapasitesi

16 kişi

Diller

___

Genel Bakış

El değmemiş Butik Konaklamalı Macahel Turu için sizlerin karşınızdayız..

TURUN ZİRVELERİ

 • Kendine özgü Gürcü Kültürü
 • El Değmemiş Macahel
 • Maral Şelalesi
 • Doğa harikası Macahel Yaylaları
 • Ilıman Yağmur Ormanları
 • Borçka Karagöl
 • Dinlendiren yürüyüş rotaları
 • Enfes Yöresel Yemekler
 • Doğa’da fotoğraf ve dinlence molaları

Maksimum 16 Kişi kapasiteli turumuzda, yöresel rehberler eşliğinde hiç bir yerde bulamayacağınız Artvin Macahel Tur Programı tamda size göre

Konaklamalı Artvin Turları 2021-2022

HIGHLIGHTS

 • TUR PROGRAMI : TRABZON – MENÇUNA ŞELALESİ – MAÇAHEL - MARAL ŞELALESİ – CAMİLİ KÖYÜ - FINDIK YAYLASI – NACADİREV GÖLÜ – LEKOBAN YAYLASI - MACAHEL GEÇİDİ – NEFES TERAPİSİ – BORÇA KARAGÖL –ÇAY FABRİKASI– TRABZON HAVALİMANI

Güzegah

1. GÜN TRABZON – MENÇUNA ŞELALESİ – MACAHEL

Değerli Misafirlerimiz sizlerle Trabzon Havalanı yada Trabzon ve Rize Otogarında rehberlerimiz ile buluşup Artvin’e doğru yola çıkıyoruz. Karadeniz sahil yolunu takip ederek Arhavi içinden geçerek Kamilet vadisindeki Çifte Kemer Köprülere ve Mençuna şelalesine uğruyoruz. Şelale için yaklaşık 25 dakikalık turmanışı göze almalısınız. Göreceğiniz manzaranın yorgunluğunuzu alacağına eminiz. Hava güzel ise şelalenin havuzuna girme şansımız oluyor. Yine aynı patikadan dönüşe geçiyoruz. Aracımızla buluştuktan sonra 1830 metrelik Maçahel geçidine çıkıyoruz. Havanın açık olması durumunda neden ‘çukur bölge’ dendiğini kendi gözlerimizle görüyoruz. Fotoğraf molasından sonra pansiyonumuza doğru harekete geçiyoruz. Bugün birçok noktayı görmüş olarak Maçahel’e ulaşmış oluyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde…

2. GÜN MARAL ŞELALESİ – CAMİLİ KÖYÜ

Güne yöresel kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Türkiye’nin tek kırımdan dökülen en yüksek şelalesi olan 63 metrelik Maral Şelalesi’ne doğru hareket ediyoruz. Hava ve grup şartlarına göre rehberiniz bu günün yürüyüş süresini uzatıp kısaltabilecektir. Yarım saat yürüyüş mesafesi kalana kadar şelaleye araçla gidilebiliyor. Uzun yürüyüş isteyenleri çıkarken değil de geri dönüşte yürütüyoruz. Şelaleyi gördüğümüz ilk yerde bir seyir terası var ve burada daha aşağı inmek istemeyen misafirlerimiz oturabiliyorlar. Aşağı iniş oldukça dik ve dikkatli bir şekilde inmek gerekiyor. Çoğunlukla korkuluklu merdivenler olan inişte grup olmanın verdiği faydalardan yararlanıyoruz. Herkes birbirine yardım ediyor. Cesaretli olanları, aslında soğuk olmayan ama çok yukarıdan döküldüğü için rüzgarın etkisiyle soğuyan suya davet ediyoruz. Başka bir yerde deneyimleyemeyeceğiniz bu güzelliği kaçırmamanızı öneriyoruz. Yaşadığımız bu deneyim ile soğuyan bedenlerimiz, indiğimiz o dik patikayı çıkarken ısınıyor. O yürüdüğümüz patika ve merdivenleri yapan amcanın akrabalarının işlettiği seyir terasında dinlenme ve çay molasından sonra araca doğru geri yürüyoruz. Dönüşte öğle yemeğimizi başka bir güzel mekanda alıyoruz.
Yemek sonrasında bölgenin en eski camisini ziyaret edeceğiz. İremit Camii ahşap işçiliği ve kök boyaların buluştuğu küçük ama farklı bir cami. Bu muhteşem camiye rehberimizin anlatacağı ilginç ve tarihi bilgilerle hayranlığınızın daha çok artacağını düşünüyoruz.
Sıradaki durağımız Gürcistan sınırındaki Camili köyü ve köyde bulunan Gürcistan sınır kapısı. Bu sınır kapısı şu anda normal vatandaşların kullanma izni olmayan ancak eskiden yoğun kar yağışı ile yolların kapanmasıyla kullanılan hikayelerle dolu bir sınır kapısı. Yine Camili köyüne ismini veren eski ahşap camiyi ziyaret ediyoruz. Çoğunluğu ahşap olan caminin 1819 yılında önce yapıldığı bilinmektedir.1955 yılında bir çığ sonucu yıkılan cami, kalan parçaları onarılarak ve yerel halkın kendi getirdikleri kerestelerle onararak Arhavi’li ustalara tekrar inşa ettirmişlerdir. Caminin restorasyonu ile 2018 senesinde tamamlandı. Aynı zamanda Macahel UNESCO tarafından Biyosfer Rezerv alanı kapsamına alınmıştır. Ülkemizin ilk ve tek biyosfer rezerv alanı olan Macahel Vadisinin doğallığını ve meşhur balının korunması amaçlı Tema vakfı bölge için özel çalışma yapmaktadır. Günümüz bu enfes bölgede tamamlayıp otelimize dönüyoruz.

3. GÜN FINDIK YAYLASI – NACADİREV GÖLÜ – LEKOBAN YAYLASI

Kahvaltı sonrası harika manzaralara sahip macahel ormanlarının içerisinden Fındık Yaylasına tırmanıyoruz araç yolculuğunun ardından yaylada biraz yürüyüp çaylarımızı yudumluyoruz. Sıradaki rotamız harika bir buzul gölü olan Nacadirev Gölü. Dileyenlerle buzul gölünde yüzerek serinliyoruz, akabinde Lekoban Yaylasına geçerek yayla evinde yemeğimizi yiyerek sessizliğin tadını çıkarıyoruz. Dönüş yolunda bol ağaç ve orman manzarası dışında vadiye farklı bir açıdan bakma fırsatımız da oluyor, ara ara dere kenarında yürüyüşler pansiyonumuza geri dönüyoruz.

4. GÜN MACAHEL GEÇİDİ – NEFES TERAPİSİ – BORÇA KARAGÖL –ÇAY FABRİKASI– TRABZON HAVALİMANI

Yaşam kalitemize ciddi bir katkısı olacağına inandığımız el değmemiş coğrafya Macahel’den güzel bir kahvaltı sonrası ayrılıyoruz.
Borçka’ya doğru yola çıktıktan sonra Macahel geçidinde manzara ve oksijen molası veriyoruz. Nefes terapisi ile manzaranın tadını çıkarırken sislerin bulutların izin verdiği kadar harika fotoğraf çekebilmeyi umuyoruz.
Sıradaki durağımız heyelanlar sonrası oluşmuş olan Borçka Karagöl, harika manzarası eşliğinde göl çevresinde bol bol fotoğraf çekerek güzel bir yürüyüş yapıyoruz…
Karagöl gezimizden sonra öğle yemeğine geçiyoruz.
Yemek sonrası sahil yoluna çıkıyoruz ve gezimizin son durağı olan Çay Fabrikasına gidiyoruz. Çayın hangi aşamalardan geçtiğini görebileceğimiz atölyelerde sofralarımıza ulaşırken geçtiği işlemleri ve karadeniz çayının demleme yöntemlerini birebir yerinde görerek öğreniyoruz.
Çay fabrikası ziyaretimiz sonrasında maalesef sizleri uğurlamak üzere Trabzon Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz

Dahil Olanlar/Dahil Olmayanlar

 • TUR FİYATINA DAHİL HİZMETLER
 • Profesyonel Rehberlik
 • Tüm ara ulaşımlar
 • Konaklama ( kahvaltı – öğlen yemeği – akşam yemeği)
 • Milli Park ve ören yeri girişleri
 • Zorunlu TURSAB seyahat sigortası*
 • NorthA farkı ile profesyonel ve kaliteli hizmet
 • KDV
 • * Zorunlu TURSAB seyahat sigortası bir sağlık sigortası değildir. Özel sağlık ve tur iptal sigortası için lütfen ofisimiz ile irtibata geçin!
 • Kişi başı single oda konaklama farkı günlük 150 TL olup, talep doğrultusunda tur fiyatına dahil edilecektir.
 • Türkiye’nin herhangi bir yerinden Trabzon’a geliş ve Trabzon’dan geri ulaşım
 • Öğle yemeği (rehberimiz programı aksatmayacak ve uygun olan yerlerde organizasyon yapacaktır)
 • Kişisel harcamalar
 • Konaklama yerlerinde alınan ekstralar
 • ilk gün kahvaltı ve son gün akşam yemeği
 • Dahillerde belirtilmemiş harcamalar

Tur Lokasyonu

Macahel, Borçka/Artvin, Turkey

Sık Sorulan Sorular

TURDAN ÖNCE
Doğada geçireceğimiz bu eşsiz deneyimin kusursuz olması için yanınızda;

Trekking tarzı bir ayakkabı, ufak bir sırt çantası, yağmurdan korunmak için yağmurluk veya panço, dere ve göllere girmek isteyenler için şort – mayo, havlu, güneş kremi, sentetik kumaşlı pantolonlar, sizi soğuktan koruyacak bir sweat-shirt, kazan veya polar (hava yüksek rakımlarda bir anda soğuyabiliyor). Ayrıca ihtiyacınız olan günlük ilaçlarınız varsa yanınıza almayı lütfen unutmayınız.

Lütfen çok fazla eşya ve büyük valiz getirmeyin çünkü turlarda kullandığımız araçlar her lokasyona ulaşabilmek için maksimum 19 kişilik minibüslerdir. Fazla valizler bagaj kapasitesi için sorun oluşturmaktadır.

Yorumlar

0/5
Yapılan Yorum Yok
Dinlenme
0 /5
Lokasyon
0 /5
Hizmet-İlgi
0 /5
Temizlik
0 /5
Toplam 1 - 0 dan 0 gösteriliyor

Bir Değerlendirme Yazınız.

10%
Başlayan 2.400,00₺ 2.160,00₺

Bunlarıda beğenebilirsiniz!