from 1.000,00₺
Şimdi Rezervasyon Yap

Konaklamalı Ekonomik Karadeniz Yayla Turu

Pokut Sal Yaylası, Gito Badara Yaylası, Huser ve Avusor Yaylası
0/5

Süre

3 Gün 2 Gece

Tur Tipi

Gurup Turu

Gurup Kapasitesi

17 kişi

Diller

___

Genel Bakış

Konaklamalı Süper Ekonomik Karadeniz Yayla Turu

Sevgili misafirlerimiz;  Bütün sene beklenen an geldi çattı. Ezgi Turizm ailesi olarak her bütceye uygun tatil fırsatlarını sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Ekonomik paket turlarımızın kalkış noktası Rize merkez olup, Rize merkeze kendi imkanlarınız ile gelerek turlarımıza katılabilirsiniz. Uçakla gelmeyi planlayan misafirlerimiz Trabzon havalimanını kullanabilirler. Erken saatlerde Trabzon havalimanına inen misafirlerimiz Havaş ulaşım hizmetlerini kullanarak 1 saat sürecek karayolu ile Rize merkez’e ulaşabilirler (Tur kalkış saatimiz 10:00) dileyen misafirlerimiz Trabzon havalimanından Rize merkez’e Ezgi Turizm Transfer hizmetlerini kullanabilirler. Otöbüs ile gelecek misafirlerimiz Rize otogarına gelmeleri gerekmektedir. Sizleri sabah erken saatlerde Ezgi Turizm servisi otogardan alacaktır.  Turlarımız sabah 09:00-10:00 başlar son gün 19:30 Rize merkezde sonbulur. Tur takviminizi  kendiniz belirleyebildiğiniz bu özel turumuzda Mayıs ve Eylül ayları arasında istediğiniz günlerde rezervasyon yapabilirsiniz. Şimdiden sizlere keyifli tatiller dileriz.

Neden konomik Yayla Turu

1.Seçenek Rize Şehir Merkezinde Otelimizde Kahvaltılı dahil 2 Gece Konaklama ve 3 Gün  15-19 Kişilik Gurup Turlarımıza Katılma

Paket Fiyatımız 900 TL

2. Seçenek Fırtına Vadisindeki Otelimizde Kahvaltı Dahil 2 Gece Konaklama ve 3 Gün  15-19 Kişilik Gurup Turlarımızda Katılma

Paket Fiyatımız 1099 TL

Not: Ramazan ve Kurban Bayramı Haftası için Fiyat alınız….

Daha Fazla Göster

HIGHLIGHTS

 • TUR ROTASI: Fırtına Vadisi, Ayder Yaylası, Avusor Yaylası, Huser Yaylası, Tarihi Taş Kemer Köprüler, Zipline, Pokut Yaylası, Sal Yaylası, Şenyuva Köyü, Sevdaluk Köprüsü, Zilkale, Palovit Şelalesi, Şimşir Ormanları, Badara Yaylası, Gito Yaylası

Güzegah

1. GÜN : HUSER YAYLASI - AVUSOR YAYLASI- AYDER YAYLASI- FIRTINA VADİSİ

Diğer misafirlerimiz son yıllarda özellikle sosyal medyanın yaygın kullanılmasıyla günbatımı ve bulut denizi meşjur olan, ziratçi akınına uğrayan Huser Yaylası gezi turu için sizleri otelinizden alıyoruz.Personelimizin ön bilgilendirmesinden sonra saat:10:00’da Huser Yaylası Turu (Günbatımı Salıncak Turu) ve Avusor Yaylası Turu için hareket ediyoruz.

Karadeniz Sahil Yolunu takip ederek, Gündoğdu (Askoroz), Çayeli (Mapavri), Pazar (Atina), Ardeşen (Ardışen) ilçelerinin içinden geçerek buralardaki misafirlerimizi de aldıktan sonra turumuz başlamış oluyor. Fırtına Deresi boyunca Ladin, Kestane, Gürgen, Ceviz, Ihlamur araçları arasından süzülerek olumuza devam ederken, yol üzerinde bir çok rafting tesisi yanından geçiyoruz. Zipline Aktivitesi yapmak, kahvaltı ve ihtiyaç molası için sizleri dinlendirmek adına dere kenarına sıfır noktada tesislerimizde 30-40 dakika mola veriyoruz.

Rize^nin en küçük ve şirin ilçesi olan Çamlıhemşin ilçesi içerisinden geçerek sola dönerek Hala Vadisine giriyoruz. Vadi Boyunca devam ederek turumuzun ilk noktası Tar Deresi, Bulut Şelalesine gidiyoruz. Araç girişi yasak olduğundan yol kenarın aracımızı çekip 40 dakika sürecek trekking yürüyüşümüz başlıyor. Rize Turizm Müdürlüğü tarafından yapılan yürüyüş yolu boyunca sesinden ismini alan Tar Deresi boyunca sadece kuş sesi ve dere sesi duyacağımız yürüyüş yaparak Bulut Şelalesine varacağız. Tar Deresi üzerinde bulunan Bulut Şelalesi 3 Kademeli olarak 250 metre yüksekten akmaktadır. Bu özelliği ile ülkemizin en yüksekten akan şelalesidir. Şelalede 30-40 dakika fotoğraf çekimi ve dinlenmeden sonra geri dönüp araçlarımıza binerek Ayder Yaylasına çıkıyoruz.

Ayder Yaylası Horon Düzü, Kalegondan geçerek Gelintülü Şelalesi karşısında mola veriyoruız. Gelintülü Şelalesi 1350 Metre uzunluğula Türkiyenin en uzun şelalesidir. Ayder Yaylasında 1 Saat vereceğimiz molada öğle yemeği için yeterli zamanımız olacaktır.

Ayder Yaylası öğle yemeğinden sonra Buzul Gölleri ile meşhur olan, hala daha hayvancılığın ve aktif yaylacılığın yaygın olarak yapıldığı Avusor Yaylasına hareket ediyoruz. Avusor Yaylasına gelir gelmez kendinizi bambaşka bir dünyaya gelmiş gibi hissettiren yaylalardan bir tanesidir. Daha yaylaya gelmeden yol boyunca süzülerek giderken içinizi bir huzur kaplıyor. Yaylaya çıktığınızda bütün yılın yorgunluğunu atmış olacaksınız 🙂

Avusor Yaylası, Rize Çamlıhemşin’de yer alan, varır varmaz insanı ayrı bir dünyaya gelmiş gibi hissettiren yaylalardan bir tanesi. Dere kenarındaki virajlı yollardan kıvrıla kıvrıla çıkarken içinizi bir huzur kaplamaya başlıyor. Yaylaya çıkıp Kaçkarlar’ı karşınıza aldığınızda ise bu huzur katlanarak artıyor. Laz kültürünün yaşandığı Avusor Yaylası çığ tehlikesine karşı 70-80 tane taş evden oluşmatadır. 2400 metre yüsekliğindeki yayladan 1,5 saat yürüme ile Avusor Buzul göllerine çıkmak mümkün olsana zaman planlamasından dolayı göllere çıkamıyoruz. Avusor Yaylasından Altıparmak Dağlarını ve Kemerli Kaçkar Dağlarını izlemenin keyfine varacaksınız. Avusordan ayrıldığınız andan itibaren birdaha nezaman gelirim diye plan yapmaya başlarsınız. 🙂

Yaklaşık birbuçuk saat Avusor Yaylasında kaldıktan sonra Gün Batımı, Bulut Denizi ve Salıncak ile meşhur Huser Yaylası yolculuğumuz başlıyor. Karadenizin en yüksek yaylalarından olan Huser Yaylası 2400 Metre yüksekliktedir. Özellikle akşama doğru Bulut Denizi üzerinde oluşan Gün Batımı içinizi ölünceye kadar unutamayacağınız bir heyecanla kaplıyor. Huser Yaylası sizleri okadar etkilecekki her tarafı bir yağlıboya tablosu gibi.. Huser Turu için en güzel anlardan bir tanesi çayınızı içerken; hemen ayaklarınızın altında Palaçkur, Avusor, Çeymakçur ve Kavrun Yaylaları, arkanızda Karadeniz sahil şeridi, hemen karşınızda Sal, Pokut ve Hazindağ Yaylası Sırtlarını temaşa edeceksiniz. Gün Batımından sonra Huser Turu sona eriyor ve Rize’ye doğru dönüş yoluna geçiyoruz.

2. GÜN : GİTO YAYLASI - BADARA YAYLASI - ŞİMŞİR ORMANI - ZİLKALE -PALOVİT ŞELALESİ

Değerli misafirlerimiz bu programımızda Yeşil Karadeniz’in incisi olan Gito ve Badara Yaylalarını keşfetmeye gidiyoruz. Sizleri Konaklama Tesisimizde güler yüzlü personelimiz ve son modern araçlarımız ile sizleri karşılıyor günübirlik Gito Badara Yaylası Turu için yola çıkıyoruz.

Yol boyunca Çayeli, Pazar ve Ardeşen Atmaca Heykeli yanından tura katılacak misafirlerimizi aldıktan sonra Gito Badara Turu başlıyor. Fırtına Deresi boylu boyunca cennet yeşili mis kokulu ormanların arasında seyahat ederken, aracımızda çalan Karadeniz ezgileri ile birlikte eğleneceğiz. Adrenalin tutkunlarını bekleyen Zipline aktivitesi ve kahve molası için tur başlangıcından yaklaşık 50 dakika sonra vadi üzerinde bulunan tesisimizde mola veriyoruz. ‘’Kaz uçarda laz uçmaz mı?’’ Zipline Aktivitesi sonrası yolumuza devam ederek Rize’nin Yaylaları, Taş Konakları ve Kemer Köprüleri ile meşhur Çamlıhemşin İlçesine varıyoruz. Burada 10 Daki alışveriş için mola veriyoruz.

Çamlıhemşin den çıkıp Çat Vadisine giriyoruz. Karadeniz’in meşhur yapımlarından olan Yüreğine Sor, ve Sevdaluk filmlerinin çekildiği Şenyuva Köyü (Çinçiva)’da duracağız. Çinçiva Kahvesinde çayımızı kahvemizi yudumlarken karşımızda 1699 yılında yapılan Osmanlı yapımı Çinçiva Köprüsü olacak. sevdaluk ağacı, sevdaluk pansiyon fotoğraf için uğrayacağımız noktalardan sadece bir kaçı…

Şenyuva’dan ayrılarak muhteşem vadi manzarasıyla yolumuza devam ederken Zilkale’ye ulaşıyoruz. Denizden 750 Metre Vadiden 100 metre yükseklikte bulunan Zilkale görünüşü itibariye adeta bir kartal yuvasını andırdığından görenleri büyülüyor. 13.YY’da Bizans’a bağlı Komnenos Hanedanları tarafından inşa edilen Zilkale 8 Burç ve bir gözetleme kulesinden oluşmaktadır. Zilkalenin en yüksek noktasına çıkınca bir tarafta tüm Fırtına Vadisini diğer tarafta Çat Vadisini ayaklarınız altına almış olacaksınız.

30 Dakika bir molanın ardından yolumuza devam ediyoruz. Kaçkar Dağları Milli Parkının en ihtişamlı doğal güzelliklerinden olan Palovit Şelalesine uğruyoruz. Palovit Şelalesi Karadeniz Bölgesinin en yüksek debisine sahip bir şelaledir. Dört tarafı çam ormanların içinden 15 metreden dere yatağına akan Şelale o kadar gür akıyor ki 5-10 metreden yakınına yaklaşmaya müsaade etmiyor. Palovit Şelalesinde 30 Dakika Kaldıktan sonra yolumuza devam ediyoruz ve Şimşir Ormanlarına Geliyoruz.

Dünyadaki Koruma altında olan 100 ormandan Türkiye’de ise birkaç ormandan biri olan Şimşir Ormanları yakalandığı tanımlayan bir hastalık ve şimşir Kelebeği adı verilen zararlı bir böcek tarafından kurumaya yüz tutmuş durumdadır. Bu haliyle bile özellikle düğün dış çekimlerinin vazgeçilmez noktaları arasına gelmiştir.

Şimşir ormanlarından ayrılarak yaklaşık 50 dakikalık bir tırmanışla Hemşinlilerin Yaylalarından Gito Yaylasına ulaşıyoruz. 2100 Metre yükseklikte bulunan Gito Yaylasında bulunan dağ evlerinde öğle yemeğimizi aldıktan sonra Tulum eşliğinde türkü söyleyip, horon oynayarak zamanımızı geçireceğiz. Hava müsait ise yaylada bulunan salıncaklarda bulut denizinin üzerinde uçabileceğiz. Yayladan Çat Yaylası, Pokut Yaylası ve Sal Yaylası, Fırtına Vadisi ve Karadeniz’in masmavi güzelliklerini fotoğraflama imkanımız olacaktır.

Gito Yaylası Turu için zamanımızı doldurarak yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuktan sonra muhteşem güzelliğiyle Badara Yaylası karşılıyor bizleri. Badara küçük anlamına gelmektedir. Egenin Hamsisi ve Kardeşim 2 başta olmak üzere birçok karadeniz film yapıtları burada çekilmiştir. Yayla içerinde bulunan küçük gölet etrafında gezinti yaparak beraberce yaylanın terası diye adlandırılan noktaya çıkarak fotoğraflarımızı çekiyor ve günümüzü ölümsüzleştiriyoruz. Son Olarak Meşhur Laz Böreğini tatmak için Badara Kafe Pansiyon Fatma Abla’nın yerine uğrayarak Gito ve Badara Turu programımızı bitiriyoruz.

3. GÜN : POKUT YAYLASI - SAL YAYLASI- ŞENYUVA KÖYÜ - TARİHİ KÖPRÜLER-ZİPLİNE

Sevgili misafirlerimiz sizleri güler yüzlü personelimiz ve son model araçlarımız ile karşıladıktan sonra personelimiz Tur hakkında sizlere kıza bir bilgilendirme yaptıktan sonra Pokut Turumuza başlıyoruz.

Karadeniz Sahil Yolu üzerinde bulunan Çayeli, Pazar ve Ardeşen ilçelerinden turumuza katılan misafirlerimizi aldıktan sonra Fırtına Vadisine giriyoruz. Fırtına Vadisi boyunca eşsiz doğa manzarasında Karadeniz ezgileri ile yolumuza devam ederek; çıkıştan yaklaşık 50 Dakika sonra zipline ve çay molası için Fırtına Deresi kenarındaki tesislere uğruyoruz. Amacımız sizleri yormadan dinlendirerek ve eğlendirerek gezdirmek….

15 dakikalık dinlenme molasının ardından yolumuza devam ediyoruz ve Karadeniz bölgesinin eşsiz doğa güzellikleri, yaylaları ile meşhur Çamlıhemşin ilçesine ulaşıyoruz. İsteyen misafirlerimiz için 10 dakika alışveriş ve merkezden akan şelale yanında fotoğraf için duruyoruz. Çamlıhemşin’den Çat Vadisine girdikten sonra dere boyunca Ahşap ve Taş Konakların arasından süzülerek Ortan Köyü Goboş Köprüsü yanından geçerek Karadeniz dizilerine ev sahipliği yapan Şenyuva Köyüne (Çinçiva) ulaşıyoruz. Sevdaluk, Egenin Hamsisi, Yeni Gelin, Yüreğine Sor gibi filmlerin çekildiği Şenyuva Köyündeki Çinçiva kahvesinde kahvemizi yudumlarken; Osmanlı dönemi tarihi taş kemer köprülerinden olan Şenyuva Köprüsü (Çinçiva Köprüsü) seyrediyoruz. Şenyuva Köyünde verdiğimiz molada meşhur Sevdaluk Pansiyon ve Sevdaluk ağacının altında fotoğraf çektirmeyi de unutmayacağız. Şenyuvadan ayrılarak Pokut Yaylası için tırmanmaya başlıyoruz.

2050 rakımlı Pokut Yaylasına ulaşmak için orman içerisinden virajlı yollardan kıvrıla kıvrıla yaklaşık 55 dakika bir yolculuktan sonra yaylaya varıyoruz. Hemşin Kültürü yaylası olan Pokut Yaylasında sosyal medyalarda çekilen fotoğrafların çekildiği noktaya çıkarak muhteşem doğa güzelliğinin keyfini çıkaracağız. Yaylada bulunan tesislerde muhteşem manzara karşısında kahvaltı yapabilir yada öğle yemeğinizi alabilirsiniz. Karşı manzaramız Çat vadisi, Amlakit Yaylası ve Hazindağ Yaylası ve Çat Yaylası olacak. Hele de aşağıdan sis bulutu gelirse değmeyin keyfimize ….

Pokut Turu için gerekli zamanı ayırdıktan sonra Ezgi Turizm rehberimiz eşliğinde Çam Ormanların içerisinden geçerek 20-25 dakika patika yoldan yürüyerek Sal Yaylasına ulaşıyoruz. Hemşin Yaylalarının en güzel örneklerinden 2070 metre rakımda bulunan Sal Yaylasında yayla evleri ve çevre gezilerinden sonra tulum eşliğinde horonlarımız oynayıp coşuyoruz. Tulumla horon oynadıktan sonra Sal Yaylası zirvesine doğru yürüyüş treking yaparak yaylanın zirvesine çıkıyoruz. Kaçkar Dağları, Pokut Yaylası ve Karadeniz sahilinin zirveden muhteşem görüntüsü izledikten sonra Pokut ve Sal Yaylası Turumuzu sonlandırarak geldiğimiz rotadan geri dönüyoruz. İ

Dahil Olanlar/Dahil Olmayanlar

 • Ulaşım Hizmeti
 • 2 Gece RizeŞehir Otellerinde Konaklama
 • Sabah Kahvaltısı
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Programda Belirtilen Geziler
 • Milli Park Araç Giriş Ücretleri
 • İlkgün Kahvaştı
 • Öğle Yemekleri
 • Akşam Yemekleri
 • Müze Öğren Yeri Girişleri
 • Zipline Salıncak Gibi Aktiviteler
 • Kişisel Harcamalar
 • Rize'ye Kadar ve Rize'den dönüş Biletleri

Tur Lokasyonu

Pokut Sal Yaylası, Gito Badara Yaylası, Huser ve Avusor Yaylası

Sık Sorulan Sorular

TUR NOTLARI
NOT: Hava koşullarına göre manzara seyri açısından gidilen yaylaların sırası değiştirilebilir.

YANINIZDA OLMASI GEREKENLER:
Güzel ve keyifli bir tatil geçirmenizi sağlayacak önemli etkenlerden biri de nasıl giyindiğinizdir. Özellikle bu tatil doğada geçiyorsa. Hava durumu ne olursa olsun (extreme hava koşulları hariç) sizin uygun kıyafet ve malzemeleriniz varsa tatilden keyif almaya devam edersiniz.

Sırt çantası :Yürüyüş esnasında polar, matara, krem, çorap gibi sık kullanacağınız malzemeleriniz koyacağınız en az 30 Lt. kapasiteli çanta,
Yürüyüş ayakkabısı : Yürüyüşler genelde patikalarda geçeceği için sert tabanlı ayakkabıları tercih etmelisiniz. Su geçirmez özelliğe sahip trekking amaçlı botları öneriyoruz. (Topuklu ayakkabı, bez ayakkabı, kösele ayakkabı getirmeyiniz. Yanınıza yetecek kadar eşya alınız. Lütfen kabin boy valiz tercih ediniz. Kişisel havlunuzu ve terliğinizi alabilirsiniz.
Matara: En az 1 lt’lik su kabınız yanınızda bulunmalıdır
Ayak: Yürüyüşte ve sonrasında olmak üzere yeterli sayıda çorap bulundurun.
Kişisel: Kişisel bakım malzemelerinizi unutmayın. Diş fırçası, macunu, koruyucu kremler, parfüm, hijyen ürünleri gibi. Bunlar dışında şarj cihazlarınızı ve fotoğraf alışverişi için flash bellek getirmeyi unutmayın!
Alt: Sentetik kumaşlı pantolonları tercih etmelisiniz. Bu tür kumaş ıslansa bile çok çabuk kurur ve ısıyı muhafaza eder. Mevsime göre pantolon da bulundurun!
Baş: Mevsime göre, bere, buff, şapka bulundurun.
Yağmurluk: Genelde panço denen sırt çantanızla aynı anda giyebileceğiniz, bol ve diz altına kadar sizi koruyan özel amaçlı yağmurluklardır. Özellikle belirtelim bu yağmurluğunuzun da tek kullanımlık çöp poşeti tarzı bir şey olmamasına özen gösterin.
İlkyardım: Rehberlerimizde ilkyardım malzemeleri olmasına rağmen kendinize küçük bir ilkyardım çantası hazırlayın ve sürekli kullandığınız ilaçları bulundurun.

-Hemen hemen bütün havayollarının sabah uçuşu bulunmaktadır.
-En geç 10:00’da Trabzon’da olacak şekilde istediğiniz herhangi bir havayoluyla gelebilirsiniz. Bu saatten önce gelenler beklemek, geç gelenler ise kendi imkanları ile grupla buluşmak durumundadır.
-Dönüş günü katılımcılarımızı en geç 20.00\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

Yorumlar

0/5
Yapılan Yorum Yok
Dinlenme
5 /5
Lokasyon
5 /5
Hizmet-İlgi
5 /5
Temizlik
5 /5
Toplam 1 - 0 dan 0 gösteriliyor

Bir Değerlendirme Yazınız.

Başlayan 1.000,00₺

Bunlarıda beğenebilirsiniz!