Tiflis Batum Gürcistan Turu 2 Gece 3 Gün

TİFLİS BATUM TUR TARİHLERİ

25-27 AĞUSTOS 2023

15-17 EYLÜL 2023 

13-15 EKİM 2023​​​​​​

BATUM – TİFLİS – MTSKHETA – GORİ – KUTAİSİ

Sameba Katedrali – Sülfür Hamamları – Cuma Camii – Rustaveli – Barış Köprüsü – Nari Kale – Vernisaj Pazarı – Mtskheta – Jvari Manastırı – Svestitskhoveli Manastırı – Özgürlük Meydanı – Ulusal Müze – Metro – Mtatsminda Tepesi - GORİ - KUTAİSİ - BATUM -

Tur programı

1. GÜN : RİZE - BATUM - TİFLİS

Sevgili misafirlerimiz sizleri güler yüzlü personelimiz eşliğinde 06.00 da Rize Meydan PTT binası önünde karşılayıp 2 Gece Konaklamalı Gürcistan Batum Tiflis turumuza başlıyoruz. Karadeniz sahil yolunu takip ederek Çayeli,Pazar, Fındıklı, Arhavi, Hopa üzerinden, Türkiye-Gürcistan sınırımızı oluşturan Sarp Sınır Kapısına geçiyoruz. Sadece (çipli) kimliklerimizle Gürcistan-Batum’a geçiyoruz. Karadeniz sahili boyunca ilerleyerek, güzel deniz manzaraları eşliğinde Batum’un doğasını gözlemleyerek, zengin Gürcü kültürünü tanımak üzere turumuza başlıyoruz. İlk olarak bölgedeki müslüman halkın aktif olarak ibadetlerini gerçekleştirdikleri Orta Cami’ni, evli çiftlere şans getirdiğine inanılan Saint Andrew Heykeli, Çoruh Nehri, Gonio Köprüsünü, Roma döneminden kalma Gonio Apsaros Kalesini göreceğiz. Farklı mimarileri ile dikkat çeken Ters Bina, Adalet Binası, Batum Limanı, Saat Kulesi, Alfabe Kulesi, Ali Nino Heykelini görüyor ve şehir merkezine geçiyoruz. Merkezde Tiyatro Binası, Poseidon Heykeli, Piazza Kulesi, Hükümet Binası, Kamu Binaları, Avrupa Meydanında bulunan Medea Heykeli gibi görkemli yapıtlar görerek, fotoğraf çekimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Eksta verilecek olan öğle yemeği molası ve serbest zaman ardından Khobuleti- KutaisiKhasuri- Gori güzergahını takiben Tiflis’e hareket ediyoruz. Gürcistan’ı bir baştan bir başa kat ederken coğrafya geçişleri arasındaki farkları yakından görme fırsatı bulacaksınız. Dünyada yer alan 31 iklim çeşidinin 29’una ev sahipliği yapan Gürcistan içi yolculuğumuz birbirinden farklı manzaralar eşliğinde devam edecek. Ortalama 7 saat sürecek olan yolculuk ardından Tiflis’e ulaşıyoruz. Konaklama otelimize yerleşme ve geceleme

 

Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)

Akşam Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)

Konaklama: Tiflis Otelleri (3-4*)

2. GÜN : SAMEBA - ESKİ TİFLİS - CUMA CAMİİ - RUSTAVELLİ - BARIŞ KÖPRÜSÜ - NARİKALA - VERNİSAJ PAZARI

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası, Tiflis şehir turumuza başlıyoruz.Gürcistan ile simgeleşmiş, yerel halk tarafından ülkenin en önemli ve görkemli katedrali olarak kabul edilmiş Tsminda Sameba ismiyle popüler hale gelen Kutsal Üçlü Katedrali Sameba Katedrali ilk gezi rotamız oluyor.  Kura (Mtkvari) Nehri’nin her iki yakasına kurulmuş olan Tiflis, İpek Yolu üzerinde bulunması nedeniyle tarihi boyunca da bu açıdan önemini korumuş. Şehir turumuzda ilk olarak teleferikle çıkacağımız Narikala Kalesi’ni ve kuş bakışı olarak Tiflis şehrini muhteşem manzarasını seyredeceğiz. Sonrasında Tiflis’in meşhur sülfür hamamlarının yer aldığı Hamamlar sokağını, Cuma Camisini görüp Rustaveli Bulvarı’na gidiyoruz. Rustaveli Bulvarı bir zamanlar Lenin’in heykelinin bulunduğu Gürcistan’ın sembolü Aziz George heykelinin olduğu Özgürlük Meydanı'ndan başlar ve 1.5 kilometre uzunluğundadır. Bulvarın üzerinde bulunan Gürcistan Parlomentosu, Kaşveti Kilisesi, Tiflis Opera ve Bale Tiyatrosu, Rustaveli Devlet Akademik Tiyatrosu, Rustaveli Müzesi ve Gürcistan Bilim Akademisi’ni panoramik olarak yapacağımız yürüyüş turumuzda görerek, fotoğraf çekimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeği molası sonrasında, Tiflis şehir merkezinde yer alan Versinaj Çarşısına (Antikacılar) transfer oluyor ve alışveriş için serbest zaman alıyoruz. sonra yoğun geçen günümüzün sonuna doğru otelimize yerleşip bir süre dinleniyoruz. Dileyen konuklarımız ile extra gerçekleşecek olan akşam yemeğimizi; güvenilir nezih restoranda canlı müzik ve Gürcü halk oyunlarının gösterileri eşliğinde alıyoruz. (extra)

Sabah Kahvaltısı: Konaklama Otelinde

Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)

Akşam Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)

Konaklama: Tiflis Otelleri (3-4*

3. GÜN : MTSKHETA - JVARİ MANASTIRI - ÖZGÜRLÜK MEYDANI - ULUSAL MÜZE - METRO - MTATSMİNDA 

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası, Tiflis merkeze 20 dakikalık mesafede yer alan ve Gürcistan’ın Unesco tarafından koruma altına alınmış olan Antik başkentlerinden Mishketa’ya ulaşıyoruz. Mtkvari ve Aragvi Nehirlerinin birleştiği yerde kurulu Mtskheta’yı kuşbaşı izleyeceğimiz Jvari Manastırına çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesinde olan Svetitskhoveli ve Samtavro Kilisesini kuşbakışı gören, 6. Yy. yapısı Jvari Manastırını rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra yolumuz üzerinde Gori şehrine uğruyoruz. Şida Kartli Bölgesi’ nde bulunan ve Gürcü Kralı David (1089-1125) tarafından kurulmuş 60.000 nüfusa sahip küçük bir sanayi şehri olan Gori’ yi bu kadar önemli yapan, Sovyet Rusya’nın liderliğini ve Sovyetler Birliği Komünist Partisi’ nin Liderliği anlamına gelen Genel sekreteri Josep Cugaşvili (Josep Stalin)’ nin burada doğmuş olmasıdır. Lakabı olan “Stalin” Rusçada çelik anlamına gelmektedir. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz turumuzda ayrıca Stalin Müzesini de gezme şansına sahip olacağız. Kutaisi şehrinde vereceğimiz kısa bir dinlenme molamız olacak. Panoramik olarak Mitoloji Meydanı , Ulusal Park, Eski Parlemento binalarını görerek Kutaisi’den ayrılıyoruz. Sarp sınır kapısında gümrük işlemlerimiz sonrasında ortalama 23.30 civarı Rize’de turumuzu tamamlayarak misafirlerimizle vedalaşıyoruz.


Sabah Kahvaltısı: Konaklama Otelinde

Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)

Bir sonraki Ezgi Turizm Gürcistan Turunda buluşmak üzere.....

Kalkış bölgeleri
Rize, trabzon, hopa
Ücrete dahil olanlar
Araç içi ikram
Lüks araçla ulaşım
Rehberlik hizmeti
Sabah kahvaltısı
Sigortalar
Ücrete dahil olmayanlar
Öğle yemeği
Otobüs ve uçak biletleri
Yurt Dışı Çıkış Harcı(150₺)
Dikkat edilmesi gerekenler
İki Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyat: 200 $ - Bu turumzda kademeli fiyat artışı vardır..! Tek kişi Konaklama Farkı: 65 $ 07-11 Yaş Çocuk Ücreti: 130 $ (her iki ebeveyn ile birlikte 1. çocuk için geçerlidir) 2-6 Yaş Çocuk 70 $ (koltuk ücreti) (Bayram, yılbaşı ve özel tarihlerde 30 $ ücret farkı oluşur)
Başlangıç
18:30
Müsaitlik
Satın almaya uygun
Ön ödeme
%50 ön ödeme
Konaklama
2 Gece 3 Gün
Yolcu alma noktaları
  • 18:30 Trabzon Vatan bilgisayar
  • 18:35 Trabzon havaalanı
  • 18:30 Trabzon otogar önü
  • 19:30 Rize meydan ptt önü
  • 20:00 Çayeli lale lokantası
  • 20:20 Rize Artvin Havalimanı
  • 20:40 Ardeşen opet
  • 21:20 Hopa green garden kebab önü
İptal, iade koşulları
Tam geri ödeme talebinde bulunmak için, 5 gün öncesine kadar rezervasyon iptal talebi oluşturunuz.

7/24 Destek

Herhangi bir şekilde beklentinizin altında kalırsak, bize bildirin.

Güvenli Ödeme

Tüm banka kartları ile güvenli ve kolay ödeme imkanı.

İletişim
+90 5352002600
ezgitur53@gmail.com
Çarşı Mahallesi Atatürk Cad.No:354/A Ezgi Turizm Seyahat Acentası
Hızlı Erişim
Bilgilendirme
Mesafeli satış sözleşmesi
Gizlilik sözleşmesi
Ödeme ve Güvenlik
RESER360
Copyright © reser360 & holitera | EBBB