Svaneti Mestia Gürcistan Turu 4 Gece 5 Gün

UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Avrupa’nın sürekli yaşanan en yüksek yerleşim yeri USHGULI köyüne çıkacağız. Bin yıllık SVAN kulelerini göreceğiz ve efsaneler içinden gerçeğe yakın ancak düşlerde olabilecek bir huzur ortamında herhangi bir gezi veya herhangi bir tatilden çok ötelerde başka bir boyutta kendi zirvelerimizi keşfedip, kendi zirvelerimize yürüyeceğiz…

Svaneti turlarını Türk doğaseverlere ilk olarak sunan ve tanıtan acentemiz EZGİ TURİZM bu yılki programlarında çadır, pansiyon ve otel konaklaması seçenekleri ile piyasadaki taklitleri ile yarışan bir Ezgi Turizm klasiği olan SVANETİ DÜŞLER DÜNYASI programımızı RAKİPSİZ FİYATLA her bütçeye uygun yurtdışında, üstelik pasaportsuz, vizesiz Türk doğaseverlere sunuyoruz.

Ezgi Turizm’in Gürcistan uzmanlığından kaynaklanan fiyat avantajını, yılların Gürcistan rehberlerinin deneyimleri ile yaşayın…

Tur programı

BİR KAFKASYA MASALI SVANETİ MESTİA TURU

SVANETİ – MESTİA – MARTVİLİ – KUTAİSİ – BATUM

1.Gün: Trabzon – Rize – Batum – Mestia

Turumuzun başlangıç noktası saat 10,00 da Rize. Yaklaşık 1 buçuk saatlik yolculuğumuzun ardından Sarp Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerimizi tamamlayıp Batum’a geçiyor, yemek molası ve serbest zamanın ardından saat 14.00 da Batum’dan ayrılıyoruz. Gürcistan'ın kuzeyine doğru, Kafkas dağlarının etklerindeki Svan bölgesinin bir orta çağ kasabası olan Mestia'ya hareketimiz başlıyor. Poti - Zugdudi güzergahından kısa fotoğraf molaları eşliğinde yaklaşık 5 saatlik yolculuğumuz sonrasında Mestia ya ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Rehberimiz eşliğinde çevremizi tanımak için kısa bir yürüyüşümüz olcak. Gezimiz gerçek anlamda başlıyor.. :)

Öğle Yemeği: Ekstra – Batum New Ship

Akşam Yemeği: Otelde

Konaklama: Mestia 3*- 4* Otel Konaklama

2.Gün: Svaneti / Mestia Sabah kahvaltımızın ardından kasabada kısa bir yürüyüşümüz olacak. Sonrasında gezimizin ilk durağı olan Hastvali bölgesine hareket ediyoruz. Teleferik ile Hastvali tepesine çıkara, seyir terasından Svaneti bölgesini doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Svaneti müze gezisi ve geçireceğimiz serbest zamanın ardından öğlen yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası kalan vaktimizi orta çağdan günümüze kadar uzanan görkemli Svan kuleleriyle ünlü Mestia kasabasında geçireceğiz. 25 mt ye kadar uzanan kuleler ve etrafında rehberimizin önderliğinde yapacağımız yürüyüşler esnasında en güzel fotoğrafları çekme imkanımızda olacak. Günün yorgunluğunu kasabada kahvemizi içerek atabiliriz.

Öğle Yemeği: Ekstra – Rehberimizin önereceği bir yer

Akşam Yemeği: Mestia kasabası – Rehberimizin önereceği bir yer

Konaklama: Mestia 3*- 4* Otel Konaklama

3.Gün: Ushguli – Enguri Nehri – Shkhara Dağı

Bugünkü durağımız Ushguli, Avrupa’da yıl boyunca yaşamın olduğu en yüksek köy. Mestia’dan sabah erkenden aracımızla yola çıkacağız. Yol üzerinde Yukarı Svaneti Bölgesi’ni oluşturan küçük büyük birçok köyden geçerek Ushguli’ye varacağız. Köyde araçtan ayrıldıktan sonra Enguri Nehri’ni takip ederek, yaklaşık 8 km’lik kolay bir patikada yürüyüşün ardından, Gürcistan’ın en yüksek noktası Shkhara Dağı (5067 m.)’nın buzuluna varacağız. Kumanyaları yiyip, güzelce dinlendikten sonra Ushguli kasabasına döneceğiz. Tabi kasabadaki UNESCO kültür mirasına dair güzelliklerden bahsetmiyoruz, yerinde görmek daha güzel.

Öğle Yemeği: Ekstra – Rehberimizin önereceği bir yer

Akşam Yemeği: Mestia kasabası – Rehberimizin önereceği bir yer

Konaklama: Mestia 3*- 4* Otel Konaklama

4.Gün: Zugdidi – Martvili – Tskaltubo – Kutaisi

Sabah kahvaltımızın ardından Mestia’dan ayrılıyoruz, yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuz sonrası Dünyanın en yüksek 6. Barajı olan eşsiz manzarasıyla Enguri barajı gezimizi yapıyoruz. Ardından Zugdidi şehrine hareket ediyor, burada Dadiani sarayı ve şehir gezilerimiz olacak. Alacağımız öğle yemeğimizin sonrasında Martvili’ye hareket ediyoruz. Dünyanın en güzel kanyonlarından biri olan Martvili kanyonu gezimiz yaklaşık 3 saatimizi alacak. Gezimiz sonrası Tskaltubo şehrine hareket ediyor ve otelimize yerleşiyoruz.

Öğle Yemeği: Ekstra – Rehberimizin önereceği bir yer

Akşam Yemeği: Ekstra – Rehberimizin önereceği bir yer

Konaklama: Kutaisi 3*- 4* Otel Konaklama

5.Gün: Promethous – Okatse Kanyonu – Sataplia

Otelde alacağımız kahvaltımız sonrasında gezimize; Gürcistan’ın gezilebilen en büyük mağarası olan Prometheus mağarası ile başlıyoruz. İçinde çok büyük göllerin ve nehirlerin yer aldığı mağara gezimiz klasik müzik eşliğinde yaklaşık 2 saat sürecek. Ardından Okatse kanyonu gezimiz olacak. Buradaki gezimizin ardından Sataplia park alanına geçiyoruz. Dinozor ayak izlerinde bulunduğu bölgede adeta tarih öncesine yolculuğumuz olacak. Sırasıyla; Mağara, Cam Teras ve Müze gezimizi tamamlayıp öğle yemeği için Kutaisi şehrine gidiyoruz. Yemek sonrası sırasıyla Kutaisi Meydanı, Kolkheti fıskiyesi, Unesco Dünya kültür miras listesinde yer alan ünlü Bagrati katedrali gezilerimizi yaptıktan sonra Batum’a hareket ediyoruz. Bulvarda serbest olarak vaktimizi değerlendirdikten sonra Sarp sınır kapısına hareket ederek gümrük işlemlerimizi yapıyor.. Rize'de turumuzu sonlandırıyoruz

Öğle Yemeği: Ekstra – Rehberimizin önereceği bir yer

Akşam Yemeği: Ekstra – Rehberimizin önereceği bir yer Yaklaşık

Gidilecek Edilecek Mesafe: 400 km

Kalkış bölgeleri
Rize, hopa
Ücrete dahil olanlar
Araç içi ikram
Kılavuz rehberlik
Lüks araçla ulaşım
Rehberlik hizmeti
Sabah kahvaltısı
Sigortalar
Ulaşım
Ücrete dahil olmayanlar
Akşam yemeği
Öğle yemeği
Otobüs ve uçak biletleri
Yurt Dışı Çıkış Harcı(150₺)
Dikkat edilmesi gerekenler
ÖNEMLİ NOT: Aşı şartı kalkmıştır Türk vatandaşları Gürcistan'a Pasaport veya yeni kimlik kartıyla giriş yapabilir.
Tur programı, hava yol vb şartlarda acente tarafından değiştirilebilir.
Bu durum misafirlerin bilgisi dahilinde ve daha iyi şartlarda seyahat edilebilmesi açısından gerçekleşir.
18 yaş altı çocuklar için her iki ebeveyn birlikte olması veya noter tasdikli vekalet veya pasaport olması gerekir.
Çocuk yaşına bakılmaksızın kimlikte resim olması şartı vardır..
Başlangıç
10:00
Müsaitlik
Satın almaya uygun
Ön ödeme
%50 ön ödeme
Konaklama
4 Gece 5 Gün
Yolcu alma noktaları
  • 10:00 Rize meydan ptt önü
  • 10:30 Rize Artvin Havalimanı
  • 11:20 Hopa green garden kebab önü
İptal, iade koşulları
Tam geri ödeme talebinde bulunmak için, 15 gün öncesine kadar rezervasyon iptal talebi oluşturunuz.

7/24 Destek

Herhangi bir şekilde beklentinizin altında kalırsak, bize bildirin.

Güvenli Ödeme

Tüm banka kartları ile güvenli ve kolay ödeme imkanı.

İletişim
+90 5352002600
ezgitur53@gmail.com
Çarşı Mahallesi Atatürk Cad.No:354/A Ezgi Turizm Seyahat Acentası
Hızlı Erişim
Bilgilendirme
Mesafeli satış sözleşmesi
Gizlilik sözleşmesi
Ödeme ve Güvenlik
RESER360
Copyright © reser360 & holitera | EBBB