rize batum turu

Batum Turu Günübirlik

Kimlik ile yurtdışı turunu deneyimleyin.

Günübirlik Gürcistan Batum’u yurtdışı deneyimini yaşayın.

Batum’da rehber eşliğinde kilise, meydanları ziyaret edin. Ölümsüz aşkın simgesi Ali Ve Nino heykelini fotoğraflayın.

Batum bulvarının eşsiz güzelliğine şahit olun. Yerel yemek ve içecekleri tadın.

Gürcistan Batum  Turlarımız İçin Genel Bilgiler

Tur öncesinde ve gezi sırasında sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen aşağıdaki bilgileri okuyunuz.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık Kimlikleri ile Batum turuna katılacak sevgili misafirlerimiz eski tip kimliklerinin geçerli olmadığını, Yeni Tip Çipli Kimlik Kartı olmayanların Gürcistan'a giriş yapamayacağını üzülerek bildiriyoruz.

Yurt dışı çıkışında gümrük, kimlik  ve pasaport ve diğer yasal nedenlerden dolayı tura katılamayan misafirlerimize hiçbir ücret iadesi yapılmaz.

Tur Kalkış Saatine 24 Saat Kala İptal iade ve Değişiklik yapılamamaktadır

Çocuklar yaşa bakılmaksızın (1 Yaş dahil) Kimliklerinde fotoğraf olması gerekmektedir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz için yanlarında anne ve babalarının bulunması zorunludur. Ebeveynlerden birisi çocukla birlikte değilse, çocukla birlikte olmayan ebeveynin noterden muvafakatname vermek durumunda olduğunu hatırlatırız.

2023  SEZONUNDA GEZİ ROTAMIZ AŞAĞIDA SIRALANAN YERLER DAHİLİNDE YAPILMAKTADIR.

❗❗  GEZİLECEK YERLER   ❗❗

Sarp Kapısı, Gürcistan Batum, Gonio Kalesi (Panoromik), Orta Camii, Nicholas Kilisesi, Avrupa Meydanı, Medea Heykeli, Ali ve Nino, Alfabe Kulesi,  Piazza, Batum Bulvarı, Miracle Park, Sea Port, Chacha Kulesi, Batum Tiyatrosu ( Panaromik), Poseidon Çeşmesi

Gürcistan'a girişi yasaklı olan ilaçlar:

 • İçerisinde astildihidrokodein, dihidrokodein, Kodein, Nikodikodin, Nikokodin,Nörkodein,Folkodin,Etilmorfin bulunan ilaçlar ve Efedrin, Norefedrin, Psodoefedrin ilaçları ile Gürcistan'a girme zorunluluğu bulunan misafirlerin yanlarında ilaç reçetesini ve doktor raporunu bulundurmaları mecburidir. Yukarıda yazılı ilaçlar ve içeriklerinde ki maddeler dışında bütün kişisel kullanım amaçlı ilaçlarda Gürcistan'a girmekte herhangi bir sıkıntı yoktur.
Tur programı

Rize batum turu programı:

Rize Merkez PTT Önünde en geç saat 09:00’de toplanıyoruz. Profesyonel Rehberimiz gerekli evrak kontrollerini yaptıktan sonra tur hakkında kısa bir bilgilendirme yapıyor. Batum Turu için Çayeli Vatan Fırın çıkışı 09:25, Pazar Öğretmenevi çıkışı 09:40 ve Ardeşen Opet çıkışı 09:50 olan turumuz Hopa’dan 11:30’de son misafirlerimizi aldıktan sonra Kemalpaşa ilçesini geçtikten sonra Sarp Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerini hızlandırmak için önceden hazırladığımız kimlik belgelerini kapıya sunduktan sonra 30-40 dakika sonra sınırın Gürcistan tarafına geçerek batum turumuza başlıyoruz.

Rehberimizin verdiği bilgiye göre gezi boyunca ihtiyacımız olacak Gürcistan Para birimi olan ‘’Lari’’ alarak gezimizin ilk uğrak noktası Hz.İsa’nın 12 Havarisinden biri olan Aziz Andrea ve Aziz Matthias heykelleri olacak. Burada fotoğraf çektirdikten sonra Gonio (Apsaros) kalesine geçiyoruz. Aziz Andrea ve Aziz Matthias’ın anıt mezarında bulunduğu Gonio kalesi Roma döneminden kalma bir kale olup, içerindeki arkeoloji müzesi olsa da; zamanımız sınırlı olduğundan Panoramik olarak göreceğiz ve rehberimiz kale hakkında sizlere bilgi verecektir.

Kale ziyaretimizin ardından öğle yemeği için Gürcü mutfağının en güzel örneklerinin sunulduğu Restoranta geçiyoruz. Yemekten sonra Rehberimiz eşliğinde yapacağımız şehir gezisinde Ortodoks Kadedrali (Meryem Ana Klisesi), Avrupa Meydanı, Altıpost Medea Heykeli, Piazza Meydanı, Tiyatro Meydanı, Batum Bulvarı, Nuri Gela Gölü, Alfabe Kulesi, Ali ve Nino Heykeli son olarak Türk Mahallesinde bulunan Osmanlı Dönemi Tarihi Orta Camii gördükten sonra serbest zaman veriyoruz.

2 Saatlik Serbest zamanda dileyen misafirlerimiz, Denizde Tekne Turuna katılabilir, Avrupa’nın en büyük dönme dolabına binebilir veya şehirde alışveriş yapabilir. Serbest Zamanımız sonrasında Batum Turumuzu bitiriyor ve Türkiye’ye dönmek Sarp sınır kapısına dönüyoruz. Saat 22:00-23:00 arası Rize’de oluyoruz. Konaklamalı Gürcistan Turları, Konaklamalı Batum Turu ve Batum Vip Turlar seçenekleri için internet sitemizi ziyaret edebilir yada acentamızı arayabilirsiniz.

2023 Batum Turu

Kalkış bölgeleri
Rize, çayeli, ardeşen, fındıklı, arhavi, hopa
Ücrete dahil olanlar
Rehberlik hizmeti
Ulaşım
Dikkat edilmesi gerekenler
Hava durumu yanıltabilir.
deneme
deneme
Başlangıç
09:00
Müsaitlik
Satın almaya uygun
Ön ödeme
%50 ön ödeme
Günübirlik aktivite
Toplam 12 Saat
Yolcu alma noktaları
 • 09:00 Rize meydan ptt önü
 • 09:05 Adliye önü
 • 09:05 Tıp fakültesi önü
 • 09:10 Rize öğretmen evi
 • 09:10 Gündoğdu ptt
 • 09:20 Çayeli öğretmen evi
 • 09:20 Çayeli lale lokantası
 • 09:20 Çayeli 9 mart
 • 09:40 Rize Artvin Havalimanı
 • 09:40 Pazar meydan
 • 09:40 Pazar öğretmen evi
 • 09:45 Ardeşen opet
 • 09:50 Fındıklı ramada
 • 10:00 Arhavi LOCA RESTAURANT
 • 10:30 Hopa green garden kebab önü
İptal, iade koşulları
Tam geri ödeme talebinde bulunmak için, 1 gün öncesine kadar rezervasyon iptal talebi oluşturunuz.

7/24 Destek

Herhangi bir şekilde beklentinizin altında kalırsak, bize bildirin.

Güvenli Ödeme

Tüm banka kartları ile güvenli ve kolay ödeme imkanı.

İletişim
+90 5352002600
ezgitur53@gmail.com
Çarşı Mahallesi Atatürk Cad.No:354/A Ezgi Turizm Seyahat Acentası
Hızlı Erişim
Bilgilendirme
Mesafeli satış sözleşmesi
Gizlilik sözleşmesi
Ödeme ve Güvenlik
RESER360
Copyright © reser360 & holitera | EBBB