rize artvin karadeniz yayla turu 3 gece 4 gün

RİZE ARTVİN KARADENİZ YAYLA TURU 3 GECE YAYLA KONAKLAMALI

Karadeniz yayla Turunuzun Programı Nedir?

Ezgi Turizm sizleri hayallerinizle buluşturarak yeşille mavinin binbir tonunun beraber dans ettiği Karadeniz Yayla Turu programı.

Karadeniz'in el değmemiş yaylalarında her anı dolu dolu geçirdikten sonra, tabii güzelliklerine birlikte tanıklık edilmektedir. Çekilen resimlerle bu anlar ölümsüzleştirilmektedir. Karadeniz Yayla Turu Laz ve Hemşin Kültürünün yaşandığı bu topraklarda bugüne kadar kültürlerini korumuş Karadeniz insanı ile tanınmaktadır. Enfes karadeniz yemekleri menbağında yaylalarda tadacaksınız. Ezgi Turizm ile Karadeniz Turu‘na katıldığınızda hem emsali olmayan en güzel programları en ekonomik bir şekilde gezeceksiniz. Ülkemizin her noktasından Rize Artvin Havalimanı ve otogarlardan sizleri karşıladığımızdan tura katılım kolaylığı yaşamış olacaksınız. Yayla turumuzda, bölgenin en çok tercih edilen yürüyüş rotalarını, şelalelerini gördükten sonra; ören yerlerini, gün batımı bulut denizi gibi olağanüstü doğa olaylarını, Kaçkar Dağları sonra Karagöl Milli Parklarını görme şansınız olacak.

Araziye uygun araçlarımızla, bölgenin insanı yerel rehberlerimiz sizlere hiç unutamayacağınız anlarda eşlik edecek Karadeniz Gezisinin dolu dolu geçirmenizde yardımcı olacaklardır.

KARADENİZ’E ÖZEL BUTİK YAYLA TURLARI Butik Karadeniz Yayla Turları, Trabzon, Rize ya da Artvin illerinin en güzel endemik noktalarından seçtiğimiz programlı konaklamalı butik turlardır. Butik Yayla Turları Arazi şartlarına uygun 16 Kişilik özel araçlarda gerçekleştirilmektedir. Doğu Karadeniz Bölgesinin en güzel yaylalarında gün batımı görerek böylelikle bulut denizine şahitlik edecek; emsalsiz panoramik görüntüleri beraber yaşayacağız.

Karadeniz Turu için en ideal zaman ne zamandır? Karadeniz bölgesinin en güzel olduğu aylar Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarıdır. Bu aylarda da kendi içinde farklı güzellikler var. Bunun için Borçka Karagöl en güzel Eylül Ekim aylarında yaprakların renk cümbüşü ile güzel olur. Temmuz ve Ağustos Yayla Hayatı Şenlikli olur gibi. Yine de de her anı bir başka güzel olan yaylalarımıza sizler bekliyoruz.:

Konaklamalarımız Yayla Evlerindedir ancak 5 Yıldızlı konforlu hizmet beklemeyiniz. Hava durumu tamamen sizin şansınıza kalmış olup, burası yağmurun ülkesi olduğunu unutmayın:

Tur başlangıcına 15 gün kala tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir!!

En güzel Doğu Karadeniz yaylalarında seçmeler Karadeniz Yayla Hayatı ve Yörel Hayatı Görme Reklamlara konu olan Çeçeva Çay Bahçeleri Eşsiz Şelaleler, Mağaralar, Göller, Yaylalar Karadeniz Dizilerine konu olan Çat Vadisi ve Köprüler Taş ve Ahşap Konakları ile öne çıkmış Çamlıhemşin Böylelikle Zengin Karadeniz Mutfağı ve Yöresel Yemekler Laz Böreği

TUR ROTASI Rize, Çeçeva Çay Bahcesi Çayluk, Fırtına Vadisi, Çamlıhemşin, Zipline Aktivite, Tarihi Taşkemer Köprüler, Badara Yaylası, Gito Yaylası, Şimşir Ormanları, Elevit Yaylası, Palovit Şelalesi, Zilkale, Şenyuva Köyü, Pokut Yaylası, Sal Yaylası, Hala vadisi, Tar deresi, Bulut Şelalesi Trekking, Ayder Yaylası, Gelintülü Şelalesi, Avusor Yaylası, Hüser Yaylası, Borçka Karagöl Rize Bezi Atölyesi

Tur programı

YEŞİL YÜYALARDA BUTİK KARADENİZ YAYLA TURU 3 GECE 4 GÜN 

RİZE ARTVİN YAYLALAR TURU

1 Gün Programı Çeçeva Çay Bahçesi, Fırtına Vadisi, Şenyuva Köprüsü, Sal Yaylası, Pokut Yaylası

Değerli misafirlerimiz Yeşil Rüyalarda Karadeniz Yayla Turumuz için saat 09:30 Trabzon Otogarında, saat 10:00’da Trabzon Havalimanında rehberimiz ve sizi bekleyen aracımızla buluşarak araçlarımıza biniyoruz ve Karadeniz’in en güzel yerlerini gezeceksiniz Butik Karadeniz Turumuza başlıyoruz. Yeşil ve mavinin arasında Karadeniz Sahil Yolunu takip ederek keyifli bir yolculuğun ardında Rize’nin en güzel Çay Bahçelerinin bulunduğu meşhur Çeçeva (Haremtepe) Köyü çay bahçesine geliyoruz. Burada kahvaltınızı yapıp Çay Bahçelerini fotoğrafladıktan sonra tekrar sahile iniyor Fırtına Vadisine giriyoruz. Karşınıza çıkan 3937 rakımdaki Kaçkar Dağlarının o muhteşem görüntüsü adeta sizi kendine hayran bırakacaktır. Karadeniz müzikleri eşliğinde yolculuğumuz devam ederken sizlerde merakla dışardaki muhteşem görüntüyü fotoğraflıyor olacaksınız. Rize'nin en güzel, en doğal, en şirin ve yeşili bol ilçesi Çamlıhemşin’e doğru devam ederken adrenalin dolu Zipline (iP aktivitesi) aktivitesini de gerçekleştiriyoruz. (Kaz uçarda laz uçmaz mi) Çamlıhemşin şehir merkezini gördükten sonra bölgemizin organik vadilerinden olan Çat Vadisine doğru devam ediyoruz. (Akar Hemşin deresi çat düzüne göl olur, büyüğü evlenince küçüğüne yol olur ) Vadi üzerinde ilk durağımız hemşin yerleşim yeri olan Şenyuva (Çinçiva Köyü). Köyde eski ahşap ve taş konakları, çinçiva köprüsünü, Sevdaluk ve Yüreğine sor filmlerinin çekildiği yerleri gezdikten sonra artık Pokut Yolculuğumuz başlıyor.Yine Hemşin yaylalarından biri olan 2050 rakımdaki Pokut Yaylasına 60 dakikalık yolculuğumuzun ardından sizleri karşılayacak olan manzara karşısında hayran kalacaksınız. Manzarasından birçok yaylayı da görme fırsatı bulacaksınız. ''Çat Vadisi, Amlakit Yaylası, Hazindağ Yaylası,Sal Yaylası'' .Pokut Yaylası gezimizi tamamladıktan sonra gezinin en güzel anlarından çam ormanlarının arasından doğa yürüyüşü yaparak Sal Yaylasına geçiyoruz. Sal Yaylasında 80-100 yıllık tarihi evlerin güzelliğini görüp daha sonra hep birlikte sırta çıkıp bulut denizini fotoğraflıyor ve tulum dinletisi gerçekleştiriyoruz. Şansınız varsa tabii bulut denizi olur, olmazsa illaki bir yaylada karşılaşırız 

2.Gün Program Çat Vadisi, Zilkale, Palovit Şelalesi, Şimşir Ormanı, Gito yaylası, Badara Yaylası

Otelimizde yaptığımız sabah kahvaltısından sonra gezimizin 2. Gününe başkarken, Çamlıhemşin’in en güzel Vadilerinden Çat Vadisine doğru yola çıkıyoruz. Çat Deresi boyunca ilerlerken karşımıza Zilkale (Kale-Zir) çıkıyor. 13. Yüzyılda Bizansa bağlı Komnenos hanedanlarının yaptırdığı Zilkale dere yatağından 100 Metre, deniz seviyesinden 750 Metre yükseklikte adeta bir kartal yuvasını andırmaktadır. Kale’yi karşıdan ve üzerinden fotoğrafladıktan sonra yolumuza devam ediyoruz. Karadeniz bölgesinin debisi en yüksek Şelalesi Palovir Şelalesine çıkıyoruz. Dört Yanı Ormanlarla kaplı bir noktada 15 metreden akan Palovit Şelalesi ihtişamıyla sizleri kendine hayran bırakacak. Palovit Şelalesi gezimizi tamamladıktan sonra yaklaşık olarak 1.30 dakikalık yolculuğumuzun 2100 rakımda bulunan Gito Yaylası’na varıyoruz. Manzaranız yine mükemmel Kaçkar dağları, Tatos dağları, Altıparmak Dağları hepsi gözümüzün önünde. Gito yaylasında salıncak keyfimizin ardından 20 dakika sürecek olan yolculuğumuzdan sonra Badara Yaylasına varıyoruz. Badara yaylası (Kardeşim benim 2) sinema filmi ve egenin hamsisi dizisinin çekildiği yer olmakla birlikte dümdüz alana sahip Badara yaylasında ayrıca bir göl bulunmaktadır. Badara yaylası hala aktif yaylacılığın yapıldığı bir yer. Badara yaylasında öğle yemeğimizi alıyoruz daha sonra tekrardan Çat Vadisine doğru devam ediyoruz. Burada bizi nesli tükenmekte olan kurumaya yüz tutmuş şimşir ormanları karşılıyor. Ormanın hemen karşı tarafında Çat Deresi akıyor. Mükemmel fotoğrafları çektiğimiz Şimşir ormanları gezimizin ardından bölgenin eski köprülerinden biri olan Osmanlı Yapımı Ortan kemer köprüsünü (Goboş Köprüsü) ziyaret ediyoruz. Daha sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize dönüyoruz.

3. Gün Programı Tar Deresi, Bulut Şelalesi, Ayder Yaylası, Avusor yaylası, Huser Yaylası, Gün Batımı

Otelimizde yaptığımız sabah kahvaltısının ardından bugünkü rotamız ilk olarak Ayder (Hala) Vadisinde tar deresi boylu boyunca yaklaşık 25-30 dakikalık bir doğa yürüyüşü ardından 280 metre yükseklikten akan Bulut Şelalesine varmış oluyoruz. Şelalemizin konum itibariyle ve çam ağaçlarıyla kaplı, oldukça yüksek olması, Tar deresinin de şelalenin hemen yanında olması günümüze ayrı bir güzellik katmaktadır. Daha sonra doğa yürüyüşü yaparak tekrar araçlarımızın bulunduğu yere geçiyoruz ve Ayder yaylasına öğlen yemeğimizi almak için yola çıkıyoruz.TAR Deresini fotoğraflayıp Ayder Yaylasında öğlen yemeğimizin ardından Buzul gölleri ile meşhur ve bölgenin en doğal ve hayvancılığın en yaygın yapıldığı Avusor Yaylasına doğru devam ediyoruz. Kaçkar Dağlarının eteğindeki Avusor Yaylasından manzara olarak Altıparmak Dağlarını ve Kemerli Kaçkar Dağlarını görme fırsatını yakalıyoruz .Avusor Yaylası ziyaretimizin ardından bulutların ülkesi olarak bilinen Huser Yaylasına doğru devam ediyoruz. 2380 rakımlı Huser Yaylasında bir taraftan çayınızı yudumlarken eşsiz manzaranın tadına varacaksınız. Oluşan bulut denizinde salıncakla bulutların üzerinde uçacağız. (Bu arada çay bedava manzara 5₺:) Ayaklarınızın altında Palakçur yaylası, Avusor, Çeymakçur ve Kavrun Vadileri, arkanızda Karadeniz sahil şeridi, karşınızda Hazindağ ve Pokut,Sal sırtları, yani 0 m den 4000 m ye kadar her yeri görebiliyorsunuz. Yayla gezimizden sonra gün batımını da fotoğrafladıktan sonra dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

4.Gün Programı Borçka Karagöl, Klaskur Köyü, Çoruh Nehri, Çay Fabrikası, Sürmene Bıçak, Rize Bezi Fabrikası

Gezimizin son gününde otelimizde yaptığımız sabah kahvaltısından sonra, bu kez sahile iniyoruz ve Artvin Borçka’ya doğru yola çıkıyoruz. Ardeşen, Fındıklı, Arhavi Hopa’dan geçerek Borçka’ya varıyoruz. Borçka petrol istasyonunda verdiğimiz kısa bir molanın ardından Çoruh Nehri kıyısı boyunca yolculuk yaparak Borçka Karagöl’e varıyoruz. Klaskur Yaylasının önünde Heyelan sonucu düşen kayalarla oluşan bu gölün suyu tatlı olup; içerisinde milyonlarca balık mevcuttur. Karagöl Turizme 14.02.2002 tarihinde Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir. Doğanın eşsiz yaratıcılığı ile ortaya çıkan muhteşem manzaraya şahit olmaya başlıyorsunuz. Turun en güzel anlarından biri de Karagöl çevresindeki yürüyüşümüz olacak. Karagöl çevresindeki yürüyüşümüz sırasında hayatınız boyunca unutamayacağınız fotoğraf karelerini yakalayıp anılarınızın en güzellerinden biri olarak kalacağından emin olabilirsiniz. Karagöl gezimizi bitirerek aracımıza binip öğlen yemeğimizi almak için leziz köy yemeklerinin olduğu Klaskur köyündeki ahşap restorantımıza geçiyoruz. Sonrasında Rize'ye doğru sevdiklerinize ''Rize Hatırası'' hediyelik eşyalarımızı alıyor ve çay üretim tesisi olan çay fabrikasına geçiyoruz. Çay sunumu ve çay tanıtımı yapıldıktan sonra yeşil çayı, siyah çayı deneme fırsatınız olacak. Ardından son durağımız Sürmene Çelik dövme bıçaklarına uğruyoruz bıçak tanıtımından sonra Trabzon havaalanına doğru yola çıkıyoruz. Artık ayrılma artık. Hüzünlü bir şekilde vedalaşıyoruz.


Güle güle Ezgi Turizm ile gezme keyfini doyasıya yaşadınız Bir başka turumuzda buluşmak üzere hoşça kalın


Ezgi Turizm 2023 Karadeniz Yayla Turları

Kalkış bölgeleri
Rize
Ücrete dahil olanlar
Akşam yemeği
Ayder milli park giriş ücreti
Kılavuz rehberlik
Lüks araçla ulaşım
Online Giriş ve Çıkış
Rehberlik hizmeti
Sabah kahvaltısı
Sigortalar
Ücrete dahil olmayanlar
Atv motor turu
İlk ve son gün otele ulaşım ve ayrılma
Öğle yemeği
Otobüs ve uçak biletleri
Rafting
Vip havalimanı transferi
Yamaç paraşütü
Yurt Dışı Çıkış Harcı(150₺)
Zipline
Dikkat edilmesi gerekenler
NOT: Hava koşullarına göre manzara seyri açısından gidilen yaylaların sırası değiştirilebilir. GENEL ŞARTLAR Gezi suresi 3 gece 4 gün olup 3 gece otel konaklamalıdır. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 çocuk için kullanılır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha üstü olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Ezgi TOUR sorumluluğu yoktur. Turlarımız, Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-16 kişi arası özel dizayn minibüsle yapılır. Büyük araç garantisi verilmez. * Turlarımızda; Cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına göre verilir. İPTAL VE İADE GUVENCE PAKETİ Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 30 gün öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal veya değişiklik yapabilmenize ve tur ücretinin kesintisiz olarak iadesine olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır. İptal güvence paketi; 1,2 veya 3 gece konaklamalı turlarda Kişi Başı 20 TL, 4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda paket bedeli 50 TL dir Uçaklı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir GEZİ SURESİNCE KULLANILACAK ARACLAR Turlarımızda Kullanılan Arac Tipleri Kişi Sayılarına gore aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına gore aşağıda bulunan arac tipleri tayin edilir 16 kişiye kadar luks Mercedes Sprinter-Volkswagen Wolt araclar kullanılır. MERCEDES SPRİNTER - VOLKSWAGEN WOLT- Ford Transit 16
1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi Tur Kayıt Koşulları: Katılımcıların kimlikte yazılı şekilde tam adı-soyadı Zorunlu seyahat sigortası ve tur dosyası için TC kimlik numaraları GSM numaraları, mail adresleri Yurtiçi turlar: Rezervasyon sırasında tur bedelinin %25 i depozito alınır. 15 GÜN KALA TÜM ÖDEMELER TAHSİL EDİLİR! Özel hazırlanan turlar: Rezervasyon sırasında tur bedelinin %25 i depozito alınır. 30 GÜN KALA TÜM ÖDEMELER TAHSİL EDİLİR!
Başlangıç
09:00
Müsaitlik
Satın almaya uygun
Ön ödeme
%30 ön ödeme
Konaklama
3 Gece 4 Gün
Yolcu alma noktaları
 • 09:00 Rize meydan ptt önü
 • 09:05 Adliye önü
 • 09:10 Tıp fakültesi önü
 • 09:15 Rize öğretmen evi
 • 09:15 Gündoğdu ptt
 • 09:25 Çayeli öğretmen evi
 • 09:25 Çayeli lale lokantası
 • 09:25 Çayeli 9 mart
 • 09:35 Rize Artvin Havalimanı
 • 09:40 Pazar meydan
 • 09:45 Pazar öğretmen evi
 • 09:50 Ardeşen opet
İptal, iade koşulları
Tam geri ödeme talebinde bulunmak için, 2 gün öncesine kadar rezervasyon iptal talebi oluşturunuz.

7/24 Destek

Herhangi bir şekilde beklentinizin altında kalırsak, bize bildirin.

Güvenli Ödeme

Tüm banka kartları ile güvenli ve kolay ödeme imkanı.

İletişim
+90 5352002600
ezgitur53@gmail.com
Çarşı Mahallesi Atatürk Cad.No:354/A Ezgi Turizm Seyahat Acentası
Hızlı Erişim
Bilgilendirme
Mesafeli satış sözleşmesi
Gizlilik sözleşmesi
Ödeme ve Güvenlik
RESER360
Copyright © reser360 & holitera | EBBB