pokut huser turu double tur
POKUT HUSER YAYLASI TURU HAKKINDA:

Pokut Huser Double Turu Programı:

Doğu Karadeniz yaylalarının en güzel noktalarından seçmeler Yayla yaşamı ve deneyemi Yaylalar, göller, şelaleler ve birbirinden güzel köyler Ekolojik yapısıyla ünlü Fırtına Vadisi Tarihi konaklar, köprüler İç içe geçmiş Laz ve Hemşin kültürü Leziz yöresel yemekler

Tur programı
POKUT HUSER DOUBLE TURU (5 YAYLA TURU) 

Değerli misafirlerimiz, benim çok zamanım yok bir günde bütün yaylaları gezmek isterim diyen misafirlerimiz için hazırladığımız Rize çıkışlı Pokut Huser Yaylası Turu (Double Tur) işte tam size göre.

Bu programı hazırlarken çok çalıştık. Çünkü ne koştura koştura bir tur, ne de of sıkıldım duygusunu yaşamanızı istemedik. Ezgi Turizm tarafından ilk defa geliştirilen Pokut-Sal-Huser-Avusor Turu (5 Yayla Double Turu) ile karşınızdayız. Bu muhteşem 5 Yaylaya çıkmak için sabah 09:00’da Rize Merkez PTT Önünde sizleri güler yüzlü personelimiz ve araziye uygun jumbo araçlarımız ile karşıladıktan sonra Double Turu başlasın. 

Sahil Yolu üzerinde bulunan Çayeli Pazar ve Ardeşen’den turumuza katılan diğer misafirlerimizi aldıktan sonra Fırtına Vadisi’ne giriyoruz. Tur Rotamızın ilk durağı Zipline Aktivitesi, Çay ve İhtiyaç için kalkıştan yaklaşık 50 dakika sonra fırtına Deresine sıfır noktasında mola veriyoruz. Zipline molasından sonra yolumuza devam ederken bu seferde karşımıza Karadeniz’in ahşap ve taş konakları ile meşhur, en güzel yaylaları içinde barındıran Çamlıhemşin çıkıyor. Çamlıhemşin’den geçerek ilk olarak Çat Vadisine giriyoruz. Vadi Boyunca Osmanlı yapımı taş kemer köprülerle süslenmiş Çat Deresi bizleri selamlıyor. Sevdaluk Dizisi ve Yüreğine Sor sinemasının çekildiği Şenyuva köyünde bulunan Çinçiva Kahvesinde muhteşem manzara eşliğinde çayımızı yudumluyoruz. 30 Dakikalık mola ardından Pokut Yaylası için tırmanışa geçiyoruz.

2050 rakımlı Pokut Yaylasına ulaşmak için orman içerisinden virajlı yollardan kıvrıla kıvrıla yaklaşık 55 dakika bir yolculuktan sonra yaylaya varıyoruz. Hemşin Kültürü yaylası olan Pokut Yaylasında sosyal medyalarda çekilen fotoğrafların çekildiği noktaya çıkarak muhteşem doğa güzelliğinin keyfini çıkaracağız. Yaylada bulunan tesislerde muhteşem manzara karşısında kahvaltı yapabilir ya da öğle yemeğinizi alabilirsiniz. Karşı manzaramız Çat vadisi, Amlakit Yaylası ve Hazindağ Yaylası ve Çat Yaylası olacak. Hele de aşağıdan sis bulutu gelirse değmeyin keyfimize :) Pokut Turu için gerekli zamanı ayırdıktan sonra Ezgi Turizm rehberimiz eşliğinde Çam Ormanların içerisinden geçerek 20-25 dakika patika yoldan yürüyerek Sal Yaylasına ulaşıyoruz. Hemşin Yaylalarının en güzel örneklerinden 2070 metre rakımda bulunan Sal Yaylasında yayla evleri ve çevre gezilerinden sonra tulum eşliğinde horonlarımız oynayıp coşuyoruz. Sal Yaylası Turu bittikten sonra tekrar vadiye dönüyoruz.

Çamlıhemşin Merkezden Hala Deresine, Ayder Yaylasına çıkıyoruz. Ayder Yaylası Horon Düzü, Kalegondan geçerek Gelin Tülü Şelalesi karşısında mola veriyoruz. Gelintülü Şelalesi 1350 Metre uzunluğuyla Türkiye’nin en uzun şelalesidir. Ayder Yaylasında verdiğimiz moladan sonra Buzul Gölleri ile meşhur olan, hala daha hayvancılığın ve aktif yaylacılığın yaygın olarak yapıldığı Avusor Yaylasına hareket ediyoruz. Avusor Yaylasına gelir gelmez kendinizi bambaşka bir dünyaya gelmiş gibi hissettiren yaylalardan bir tanesidir. Daha yaylaya gelmeden yol boyunca süzülerek giderken içinizi bir huzur kaplıyor. Yaylaya çıktığınızda bütün yılın yorgunluğunu atmış olacaksınız Avusor Yaylası, Rize Çamlıhemşin’de yer alan, varır varmaz insanı ayrı bir dünyaya gelmiş gibi hissettiren yaylalardan bir tanesi. Dere kenarındaki virajlı yollardan kıvrıla kıvrıla çıkarken içinizi bir huzur kaplamaya başlıyor. Yaylaya çıkıp Kaçkarları karşınıza aldığınızda ise bu huzur katlanarak artıyor. Laz kültürünün yaşandığı Avusor Yaylası çığ tehlikesine karşı 70-80 tane taş evden oluşmaktadır. 2400 metre yüksekliğindeki yayladan 1,5 saat yürüme ile Avusor Buzul göllerine çıkmak mümkün olsana zaman planlamasından dolayı göllere çıkamıyoruz.

Avusor Yaylasından Altıparmak Dağlarını ve Kemerli Kaçkar Dağlarını izlemenin keyfine varacaksınız. Avusordan ayrıldığınız andan itibaren bir daha ne zaman gelirim diye plan yapmaya başlarsınız.

Yaklaşık bir saat Avusor Yaylasında kaldıktan sonra Gün Batımı, Bulut Denizi ve Salıncak ile meşhur Huser Yaylası yolculuğumuz başlıyor. Karadeniz’in en yüksek yaylalarından olan Huser Yaylası 2400 Metre yüksekliktedir. Özellikle akşama doğru Bulut Denizi üzerinde oluşan Gün Batımı içinizi ölünceye kadar unutamayacağınız bir heyecanla kaplıyor. Huser Yaylası sizleri o kadar etkileyecek ki her tarafı bir yağlıboya tablosu gibi.. Huser Turu için en güzel anlardan bir tanesi çayınızı içerken; hemen ayaklarınızın altında Palaçkur, Avusor, Çeymakçur ve Kavrun Yaylaları, arkanızda Karadeniz sahil şeridi, hemen karşınızda Sal, Pokut ve Hazindağ Yaylası Sırtlarını temaşa edeceksiniz. Gün Batımından sonra Pokut Huser Double Turu sona eriyor ve Rize’ye doğru dönüş yoluna geçiyoruz.

Rize Günübirlik Turlar ve Rize Konaklamalı Yayla Turları için sitemizde bulunan seçeneklerden yararlanabilirsiniz.

Kalkış bölgeleri
Rize, çayeli, ardeşen, çamlıhemşin
Ücrete dahil olanlar
Kılavuz rehberlik
Ulaşım
Dikkat edilmesi gerekenler
Hava durumu yanıltabilir.
Başlangıç
09:00
Müsaitlik
Satın almaya uygun
Ön ödeme
%50 ön ödeme
Günübirlik aktivite
Toplam 1 Saat
Yolcu alma noktaları
 • 09:00 Rize meydan ptt önü
 • 09:00 Adliye önü
 • 09:05 Tıp fakültesi önü
 • 09:10 Rize öğretmen evi
 • 09:15 Gündoğdu ptt
 • 09:20 Çayeli öğretmen evi
 • 09:20 Çayeli lale lokantası
 • 09:20 Çayeli 9 mart
 • 09:40 Rize Artvin Havalimanı
 • 09:40 Pazar meydan
 • 09:45 Pazar öğretmen evi
 • 09:50 Ardeşen opet
İptal, iade koşulları
Tam geri ödeme talebinde bulunmak için, 2 gün öncesine kadar rezervasyon iptal talebi oluşturunuz.

7/24 Destek

Herhangi bir şekilde beklentinizin altında kalırsak, bize bildirin.

Güvenli Ödeme

Tüm banka kartları ile güvenli ve kolay ödeme imkanı.

İletişim
+90 5352002600
ezgitur53@gmail.com
Çarşı Mahallesi Atatürk Cad.No:354/A Ezgi Turizm Seyahat Acentası
Hızlı Erişim
Bilgilendirme
Mesafeli satış sözleşmesi
Gizlilik sözleşmesi
Ödeme ve Güvenlik
RESER360
Copyright © reser360 & holitera | EBBB