Çayeli Belediyesi Çayelinde 1.Hamsi Festivali düzenledi. Festivale katılan misafirleri hamsilerini Belediye Başkanı İ.Hakkı Çiftçi ve Çayeli Kaymakamı M.Fatih Demirel’in elinden aldılar.

Çayeli Belediyesinin birincisini gerçekleştirdiği Festivala gelen Çayelili vatandaşlara hamsi ve tatlılar ikramı yaptılar

Ayrıca Kültür Festivali bir çok farklılıkla ön plana çıktı. 1.Hamsi Festivalinde Çayeli ilçesinde üretilen yöresel ürünler ve bakır işlemelerinin bulunduğu stantlar büyük ilgi gördü.

Belediye Başkanı İ.Hakkı Çiftçi ve Kaymakam M.Fatih Demirel festivale gelen Çayelililere elleriyle hamsi ikramında bulundular.

Oldukça kalabalık geçen festivalde vatandaşlar hamsiye doydu. Hem yağda hem de kurulan mangallar üzerinde pişirilerek yaklaşık bir ton hamsi gelen misafirlere servis edilerek sunuldular.

Festivale katılan vatandaşlar “ İlçemizde ilki oldu ve çok güzel düşünülmüş bir organizasyon oldu. Gerçekten ilçemizin bu ve bunun gibi etkinliklere ihtiyacı var. Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun kendisine ve ekibine teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdiler.

Ayrıca festival alanında Kızılay aracında kan verenlere ÇayeliSpor forması ve Çayeli Çayı hediye edilerek gün amlandırıldı. Yöresel Sanatçı Gökhancan Boşnakoğlu 1.Çayeli Hamsi ve Kültür Festivalinde küçük bir konser verdi..