artvin rize karadeniz yayla turu 4 gece 5 gün

Bir Karadeniz Rüyası Artvin Rize Yaylalar Turu Hakkında;

Bu Tur Programımız, Klasik Karadeniz turlarına hiç benzemiyor. Ben tatile yatmaya gidiyorum diyen bu programa yazılmasın.  1500 Metrenin altına çok inmeyeceksiniz. Katılım sınırlı sayıda olduğundan misafirlerimiz ile ayrı ayrı ilgilenme fırsatı bularak tur boyunca kendinizi farklı hissetmeniz için elimizden geleni yapacağınızdan emin olabilirsiniz. Doğu Karadeniz'in o muhteşem yaylalarını gezerek, eşsiz doğal güzelliklerine birlikte şahit olup fotoğraflarla bu anı ölümsüzleştirecek, samimi ve içten Karadeniz halkı ile buluşup lezzetli Karadeniz yemeklerini yerinde tadacaksınız.

Ezgi Turizm Rize Artvin Butik Karadeniz turu’na katılan siz değerli misafirlerimiz; hem ekonomik fiyatlarla hem de tura katılım kolaylığı sağlayacak çeşitli gezi programlarımız ile Karadeniz’in en çok tercih edilen trekking rotalarını, bulutların üzerinde olacağınız uçsuz bucaksız yeşilliklerle dolu yaylalarını, müze ve ören yerlerini, milli parklarını ve yöreye hakim rehberlerimiz ile bölgenin arazi yapısına uygun tahsis edilen araçlar ile gezerek bu muhteşem Karadeniz gezisinin tadını çıkarıyorsunuz.

Aşağıda yer alan emsalsiz tur programımızı lütfen okuyunuz.

 • Hemşin Laz ve Gürcü Kültürleri
 • Mençuna & Maral Şelaleleri
 • Borçka ve Şavşat Karagöl
 • El Değmemiş Macahel
 • Sakin Şehir Şavşat 
 • Ilıman Yağmur Ormanları
 • Hemşin Yaylaları
 • Fırtına Vadisi
 • Dinlendiren yürüyüş rotaları
 • Enfes Yöresel Yemekler
 • Doğa’da fotoğraf ve dinlence molaları

Ezgi Turizm Karadeniz Yayla Turları 2023

Tur programı

1.GÜN )   FIRTINA ve ÇAT VADİSİ – HEMŞİN YAYLALARI 

 

Ezgi Turizm rehberimiz Rize  Havalimanında sizleri karşıladıktan sonra Doğu Karadeniz’e Fırtına Vadisine fırtına gibi harika bir giriş yapıyoruz.

 

Gezimizin ilk gününde Karadeniz’i doyasıya içimize çekeceğiz. Dereleri, yaylaları, köyleri ve Hemşin kültürünü yakından tanıyacağız. Karadeniz’in derinliklerine doğru Çat vadisini yola çıkıyoruz. Hava ve yol durumuna göre bol manzaralı sisli bulutlu Hemşin’in en güzel yaylalarına gideceğiz. 2050 metre rakıma biraz sarsıntılı bir yolculukla ulaştıktan sonra zirvelerde yürüyüşümüz ve öğlen yemeğimiz olacak.

 

Yaylaya çıkmadan önce güzergahımız boyunca olan Zilkale’yi, Şenyuva köyünü ve şimşir ormanını  ziyaret edeceğiz. Güzergahımız boyunca vereceğimiz fotoğraf ve dinlence molalarında tarihi köprüleri, dereleri ve harika manzaraları göreceğiz

 

KONAKLAMA :  ÇAMLIHEMŞİN VADİSİ  veya  YAYLA 

 

2.GÜN )  KAMİLET VADİSİ – ÇİFTE KÖPRÜLER – MENÇUNA ŞELALESİ – YÖRESEL YEMEKLER – SAKİN ŞEHİR ŞAVŞAT – SEYİR TERASI

 

Çamlıhemşin’de uyandıktan sonra güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. İkinci günümüzde endemik bitki örtüsü ile doğa harikası başka bir yer olan Kamilet Vadisi. Sahil yolundan Arhavi’ye ulaştıktan sonra Kapistre Deresini takip ederek vadideki ilk durağımız Kamilet ve Soğucak derelerinin kesişiminde bulunan taş işçiliğinin en güzel örneklerinden Tarihi Çifte Kemer Köprü. Tarihi köprüde fotoğraf molasından sonra araçla bir süre daha vadinin içinden yürüyüş yapacağımız yere hareket ediyoruz. Hafif-orta derece zorlukta bir yürüyüş yaparak Kamilet Vadisi canlılarını besleyen Mençuna Şelalesine varıyoruz. Şelale kenarında serinledikten sonra manzaranın keyfini enfes yayla çayı ile çıkarıyoruz.

 

Mençuna şelalesi sonrası Vadinin en lezzetli yöresel yemeklerini tatmak üzere öğlen yemeği için şelaleden iniş yapıyoruz.

Sıradaki rotamız sakin şehir Şavşat… Harika doğa manzaraları ile devam eden yolcuğumuz Şavşat’ın muhteşem manzarasını izleyebileceğimiz Yavuzköy seyir terasında son buluyor. Seyir terası sonrası istersek biraz yürüyüş yapıp günümüzü tamamlamak üzere konaklayacağımız otele gidiyoruz.

 

Konaklama :Şavşat

 

3.GÜN ) ŞAVŞAT – TİBET KİLİSESİ – VELİKÖY – BALIK GÖLÜ – DOĞA YÜRÜYÜŞÜ – ŞAVŞAT KARAGÖL

 

Kahvaltımızın ardından sakin şehir Şavşat’ta ilk durağımız olan tarihi Tibet kilisesi’ne gidiyoruz. Rehberimiz kilise tarihi hakkında bizi bilgilendirdikten sonra kilise yanında en güzel örnekleri ile ahşap evleri görüp yörenin insanlarını tanıyabileceğimiz çay kahve sohbet keyfimize geçiyoruz.

Tatlı sohbetimiz sonrasında sıradaki yolculuğumuz Şavşat’ın en sakin yerlerinden Veliköy. Veliköy sonrası ise zirvelere doğru tırmanışımız devam ediyor. Rotamız Arsiyan Dağının eteklerindeki Balık göllü. Araçla balık gölüne vardıktan sonra, ormanın içine doğru yürüyüşe geçiyoruz.Eğer isterseniz Arsiyan’a karşı gölün kıyısında gölün suyunda ayaklarınızı serinleterek keyfini çıkarabilirsiniz. 

Göl sonrası bize yorgunluğumuzu unutturacak öğle yemeğimiz var.

Zihnimizi yollardaki manzaralarla karnımızı yöresel yemeklerle  doyurduktan sonra Sahara Milli Parkına doğru yola çıkıyoruz. Milli park içerisinde heyelan set gölü olan Şavşat Karagöl’e geçiyoruz. Göl kıyısında güzel bir yürüyüş yapıyoruz.

 

Konaklama : Şavşat

 

 4. GÜN ) MEYDANCIK – MISIRLI – PAPART  – ÇURUPİRA – MACAHEL MARAL ŞELALESİ

  

Güzel bir  Şavşat sabahına uyandıktan sonra duyu organlarımızın tamamına hitap edecek harika bir doğa yolculuğu ile el değmemiş bir coğrafya olan ülkemizin ilk ve tek Biyosfer rezervi Macahel’e yola çıkıyoruz.

Güzergahımız olan Yeşil yolda köyler, dereler, ormanlar ve yaylalar sırasıyla bizi bekliyor, dilediğimiz kadar yürüyor dilediğimiz kadar derelerde serinliyoruz.

Meydancık köyündeki dinlencemizde yöre insanlarıyla bir araya gelerek yaşanmışlıklarını ve hikayelerini dinleyeceğiz.Sonrasında yine yeşil yoldan sırasıyla Papart ve Çurupira yaylalarına gidiyoruz. Gürcistan’la olan doğal sınırımızda olan Çurupira yaylasının zirvelerinde manzara eşliğinde bizim için hazırlanmış Gürcü mutfağının yöresel yemeklerini yiyoruz.

 

Yemek sonrası yeşil yolculuğumuz devam ederek, Macahel Vadisi’ndeki Maral Şelalesi’ne gidiyoruz. Şelale için kısa bir doğa yürüyüşü ve hava durumuna göre şelalede serinledikten sonra konaklayacağımız pansiyona gidiyoruz.  

 

5. GÜN )  MACAHEL – CAMİLİ KÖYÜ – İREMİT CAMİİ 

 

Karadenizdeki son günümüze Macahel vadisinde uyandıktan sonra bölgenin en eski camisini ziyaret edeceğiz. İremit Camii ahşap işçiliği ve kök boyaların buluştuğu küçük ama farklı bir cami. 

 

Sıradaki durağımız Gürcistan sınırındaki Camili köyü ve köyde bulunan Gürcistan sınır kapısı. 

 

Borçka’ya doğru yola çıktıktan sonra Macahel geçidinde manzara ve oksijen molası veriyoruz.  Manzaranın tadını çıkarırken sislerin bulutların izin verdiği kadar harika fotoğraf çekebilmeyi umuyoruz.

Sıradaki durağımız Borçka Karagöl, harika manzarası eşliğinde göl çevresinde bol bol fotoğraf çekerek güzel bir yürüyüş yapıyoruz…

 

Karagöl gezimizden sahil yoluna çıkıyoruz ve gezimizin son durağı olan Çay Fabrikasına gidiyoruz. Çayın hangi aşamalardan geçtiğini görebileceğimiz atölyelerde sofralarımıza ulaşırken geçtiği işlemleri ve karadeniz çayının demleme yöntemlerini birebir yerinde görerek öğreniyoruz.

Çay fabrikası ziyaretimiz sonrasında maalesef sizleri uğurlamak üzere Rize-Artvin Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz…

Kalkış bölgeleri
Rize, çayeli, ardeşen
Ücrete dahil olanlar
Akşam yemeği
Araç içi ikram
Kılavuz rehberlik
Lüks araçla ulaşım
Online Giriş ve Çıkış
Rehberlik hizmeti
Sabah kahvaltısı
Sigortalar
Ücrete dahil olmayanlar
Öğle yemeği
Otobüs ve uçak biletleri
Rafting
Safari turu
Salıncak
Zipline
Dikkat edilmesi gerekenler
Hava durumu yanıltabilir.
hnmvhvgh
hbjkguhg
Başlangıç
09:00
Müsaitlik
Satın almaya uygun
Ön ödeme
%30 ön ödeme
Konaklama
4 Gece 5 Gün
Yolcu alma noktaları
 • 09:45 Rize Artvin Havalimanı
 • 09:00 Rize meydan ptt önü
İptal, iade koşulları
Tam geri ödeme talebinde bulunmak için, 2 gün öncesine kadar rezervasyon iptal talebi oluşturunuz.

7/24 Destek

Herhangi bir şekilde beklentinizin altında kalırsak, bize bildirin.

Güvenli Ödeme

Tüm banka kartları ile güvenli ve kolay ödeme imkanı.

İletişim
+90 5352002600
ezgitur53@gmail.com
Çarşı Mahallesi Atatürk Cad.No:354/A Ezgi Turizm Seyahat Acentası
Hızlı Erişim
Bilgilendirme
Mesafeli satış sözleşmesi
Gizlilik sözleşmesi
Ödeme ve Güvenlik
RESER360
Copyright © reser360 & holitera | EBBB